Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Już w sprzedaży: nadzwyczajnej szybkości procesor Intel Core i9-13900KS

Article Image
Ten najwydajniejszy obecnie na świecie układ ma 24 rdzenie, które można taktować z maksymalną częstotliwością: 6 GHz. W tym celu stosowane są dwa rozwiązania: Intel Thermal Velocity Boost oraz Intel Turbo Boost. Dzieje się to bez konieczności zmian w podstawie bazowej zegara (ang. overclocking).

Opracowany przez Intel procesor obejmuje szybką pamięć Smart Cache o pojemności 36 MB. Obecne w Intel Core i9-13900KS rdzenie są następujących rodzajów: Efficient i Performance. Pierwszych jest razem 16. Drugie zlicza się do 8. Realizuje się w sumie 32 wątki. Obsługiwane są typy pamięci: DDR4 o przepustowości do 3200 MT/s oraz DDR5 o przepustowości do 5600 MT/s. Wspierany jest standard PCIe w wersjach 4.0 oraz 5.0. Dla pierwszej wersji dostępne są 4 linie danych. Dla drugiej wersji jest ich 16. Występuje wbudowany układ graficzny UHD Intel 770. Moc bazowa procesora Intel Core i9-13900KS sięga 150 W. 

Logo firmy Intel

Jak wyjaśnia menadżer "Intel Client Computing Group" w firmie Intel, Marcus Kennedy:

"Nasz najnowszy procesor (...) to przecudowna demonstracja wydajności (...) osiąganej dzięki wydajnej architekturze hybrydowej. Od teraz wszyscy gracze i entuzjaści komputerów mogą, bardziej niż kiedykolwiek, cieszyć się wydajnością Intel Core i9-13900KS - szczególnie kiedy chodzi o komputery stacjonarne (...)."

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2

Pan Marcus Kennedy - menadżer "Intel Client Computing Group" w firmie Intel
Wideo
Firma: Intel
Tematyka materiału: CPU, Intel, Intel Core i9-13900KS, jednostki obliczeniowe, overclocking, procesory
AUTOR
Źródło
intel.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"