Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Integrujący akcelerometr i żyroskop układ scalony 6DoF firmy Panasonic

Article Image
Zgodny z normą ASIL-B układ mierzy przyspieszenia w przedziałach: ±1 G, ±2 G, ±8G i ±16 G. W przypadku prędkości kątowej, zakresy pomiarowe 6DoF są następujące: ±30 dps, ±60 dps, ±120 dps, ±150 dps oraz ±300 dps. Ma to miejsce przy napięciu zasilania 3,3 V. Temperatura pracy układu firmy Panasonic obejmuje wartości: od -40 do 125°C. Dokonywane przez układ scalony 6DoF pomiary uwzględniają 3 wymiary przestrzeni.

Osiową zaletą układu scalonego 6DoF jest możliwość wykrywania ruchu przy wibracjach, np. gdy samochód zjeżdża z drogi. Układ ten z powodzeniem zastosowano w multum aplikacjach lidarowych i radarowych. Na jego podstawie detekowane są m.in. przeszkody przy pojazdach. Ma to poważne znaczenie w chwili braku dostępu do systemów nawigacji, np. w podziemiach. Współpraca układu z systemami AR-HUD jest gwarantowana. Znajduje on użycie szczególnie w pojazdach autonomicznych. Układ firmy Panasonic obsługuje interfejs SPI. Charakteryzują go największe poziomy szumów: 4 mG dla przyspieszenia, oraz 0,1 dps dla prędkości kątowej. Występuje on w obudowie QFN o wymiarach: 4,5×4,5×1,1 mm. Jak mówi osoba ds. innowacji w firmie Panasonic, Ryosuke Toda:

"Klienci, którzy korzystają z układu scalonego 6DoF mają zapewniony nie tylko kompaktowy design, ale i niezawodną obsługę danych. Dzięki temu (...) można dostarczać bezpieczniejsze oraz bardziej komfortowe rozwiązania: od autonomicznej jazdy, po maszyny przemysłowe."

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2

Wideo
Firma: Panasonic
Tematyka materiału: 6DoF, interfejs SPI, lidary, Panasonic, radary, QFN
AUTOR
Źródło
industry.panasonic.eu
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"