Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Kompatybilny ze standardem Bluetooth 5.3 LE układ NXH3675 firmy NXP Semiconductors

Article Image
Do oferty NXP Semiconductors dodano układ NXH3675, który użytkuje rdzeń Cortex-M0+ firmy ARM. Układ ten odpowiada za stabilną transmisję dźwięku. Jest to możliwe dzięki procesorowi DSP o nazwie: CoolFlux, który wspiera 2 kodeki: LC3 i LC3+. Układ NXH3675 obsługuje do 7 strumieni audio broadcast bądź multicast. Wszystko to przy opcji Auracast. Przewidziane zostały takie funkcje audio jak: korekcja (EQ), kompresja, kontrola wzmocnienia i miksowanie.

Będący energooszczędnym transceiverem układ NXH3675 każdorazowo oferuje dosyć niskie opóźnienia dla transmisji audio. Gwarantuje to dedykowany protokół danych, zaistniały dzięki NXP Semiconductors. Zastosowania układu obejmują m.in. słuchawki do gier, mikrofony oraz soundbary. W ich przypadku standard Bluetooth 5.3 LE zapewnia współdzielenie dźwięku, co określa nowe przypadki użycia niewyobrażalne względem starszych aplikacji Bluetooth. Moc pobierana przez układ NXH3675 nie przekracza 20 mW. Układ można nabyć w obudowie WL-CSP.

Struktura blokowa układu NHX3675

Jak wyjaśnia menadżer ds. produktów w firmie NXP Semiconductors, Karolien De Baere:

"Standard Bluetooth 5.3 LE odmienia dotychczasowy sposób słuchania dźwięku. W tym celu korzysta z transceiverów o zaawansowanych możliwościach przetwarzania audio, które są w pełni energooszczędne i odznaczają się niskim opóźnieniami. Jednym z nich jest, rzecz jasna, układ NXH3675 - funkcjonalne rozwiązanie, które obsługuje wiele strumieni audio naraz."

Więcej informacji pod adresami: link 1link 2 oraz na dokumentacji pod zdjęciem.

Pani Karolien De Baere - menadżer ds. produktów w firmie NXP Semiconductors
DATA SHEET
Wideo
Do pobrania
Download icon Nota katalogowa NXH3675
Firma: NXP Semiconductors
Tematyka materiału: Bluetooth, Bluetooth 5.3 LE, Cortex-M0+, Karolien De Baere, NXH3675, transceivery
AUTOR
Źródło
nxp.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"