Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Wspierający hot-swap cyfrowy kontroler XDP710 firmy Infineon Technologies

Article Image
Niedawno firma Infineon Technologies wprowadziła do sprzedaży cyfrowy kontroler XDP710. Kontroler ten stanowi podłączenia hot-swap, przy napięciach wejściowych: 5,5-80 V. Nowy kontroler składa się z trzech bloków funkcjonalnych.

Pierwszym z bloków kontrolera XDP710 jest układ telemetrii i kontroli bezpiecznego obszaru operacyjnego (SOA). Drugi blok stanowią: zasoby systemowe i układ zarządzania. Trzeci blok to zespół obsługi bramek tranzystorów MOSFET oraz pompy ładunkowej dla nich. Generalną cechą kontrolera XDP710 jest złożona kontrola bloku SOA oraz cyfrowy tryb pracy. Prowadzi to do obniżenia rachunku materiałowego (BOM), zmniejszając liczbę wszelkich, potrzebnych komponentów czy czas projektowania. Kontroler XDP710 pracuje również w trybie cyfrowym wspomaganym analogowo. Jest on dostępny w obudowie VQFN-29. Jak wyjaśnia wiceprezes działu ds. zarządzania mocą w układach scalonych w firmie Infineon Technologies, Shahram Mehraban:

"Kontroler XDP710 to bogate w funkcje rozwiązanie z czułym front-endem, kompleksowym monitoringiem stanu, telemetrią, czy programowalnością (...). Odpowiada on na wymagania związane z projektowaniem wtykowych rozwiązań przeznaczonych dla serwerów."

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2

Pan Shahram Mehraban - wiceprezes działu ds. zarządzania mocą w układach scalonych
w firmie Infineon Technologies
Wideo
Firma: Infineon Technologies
Tematyka materiału: hot-swap, Infineon Technologies, kontrolery, MOSFET, serwery, XDP710
AUTOR
Źródło
infineon.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"