Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Rozszerzona oferta pamięci F-RAM firmy Infineon Technologies

Article Image
W niedawnej ofercie firmy Infineon Technologies pojawiły się nowe, nieulotne pamięci ferroelektryczne RAM (F-RAM) z serii EXCELON. Pamięci te są pisane pojazdowym i przemysłowym systemom. Każdą pamięć charakteryzuje pojemność danych 8 lub 16 Mb oraz napięcie pracy 1,71-3,6 V. Wskazane wartości obowiązują dla przepustowości danych do 54 MB/s włącznie.

Dostępne w obudowie FBGA pamięci są w pełni energooszczędnymi układami. Nowe pamięci EXCELON zapewniają szybkości odczytu i zapisu danych takie jak w pamięciach statycznych RAM (SRAM) o czasie dostępu 35 ns. Pamięci F-RAM spełniają wymogi nieulotności danych w pojazdowych i przemysłowych rozwiązaniach nowej generacji. Znaczące prędkości zapisu, spora wytrzymałość oraz wysoka sprawność sprawiają, że pamięci z rodziny EXCELON mają zastosowania m.in. w medycynie, przemyśle i motoryzacji. Wszystkie pamięci funkcjonują w skrajnych warunkach, przy maksymalnej temperaturze otoczenia 105°C. Jak wyjaśnia osoba odpowiedzialna za pamięci RAM w dziale motoryzacji firmy Infineon Technologies, Ramesh Chettuvetty:

"Wraz z automatyzacją i wzrostem liczby sensorów (...) rośnie zapotrzebowanie na pamięci o większej pojemności danych (...). Nowe pamięci F-RAM rodziny EXCELON oferują doskonałą wydajność oraz niezawodność działania (...), co czyni je idealnym produktem dla automatyki fabrycznej oraz samochodowych rejestratorów zdarzeń."

Więcej informacji pod adresami: link 1, link 2 i link 3

Pan Rames Chettuvetty - osoba odpowiedzialna za pamięci RAM
w dziale motoryzacji firmy Infineon Technologies
Wideo
Firma: Infineon Technologies
Tematyka materiału: EXCELON, FBGA, F-RAM, Infineon Technologies, pamięci ferroelektryczne, RAM
AUTOR
Źródło
infineon.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"