Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Światło, kamera, akcja: wsparcie dla urządzeń audio-video firmy Sony ze strony wyrobów firmy Xilinx

Article Image
W niedawnym czasie firma Xilinx, lider w dziedzinie obliczeń adaptacyjnych, ogłosiła, że jej układy FPGA oraz układy SoC zasilają szereg produktów firmy Sony stosowane w profesjonalnych aplikacjach audio-video, w tym w nowym przełączniku XVS-G1 4K Live Production Switcher, który jest pierwszym jej produktem je zawierającym. Wyroby obu firm umożliwiają tworzenie bardzo zaawansowanych produktów przeznaczonych do rejestrowania i transmitowania wydarzeń na świecie, w szczególności sportowych.

Mowa tu zwłaszcza o matrycy programowalnej Virtex® UltraScale+™ dedykowanej efektywnemu przetwarzaniu materiałów wizualnych w rozdzielczości 4K. Wbudowana w nią pamięć HBM (ang. High Bandwidth Memory) i szybkie transceivery znacząco ułatwiają te przetwarzanie. Wszystko to przy bardzo niskich opóźnieniach.

Przełącznik video XVS-G1 4K Live Production Switcher od firmy Sony

Wysoka dynamika obrazów oraz szeroka gama ich kolorów są przy tym zachowane. Jak powiedział Koichi Yamanaka - Senior General Manager of Media Solution Business Division firmy Sony:

"Rozwiązania firmy Xilinx pomogły nam usprawnić przetwarzanie obrazu i dźwięku oraz ich routing w naszym nowym przełączniku XVS-G1. Korzystamy z technologii i urządzeń tej firmy, ponieważ ich architektura jest na tyle elastyczna, że dostarcza nam ona szerokich możliwości błyskawicznego dostosowywania się do szybko zmieniającego się rynku oraz do potrzeb naszych klientów".

Pełnoklatkowa, cyfrowa kamera kinowa VENICE od firmy Sony
Pełnoklatkowy kamkorder FX9 z matrycą o rozdzielczości 6K od firmy Sony

Z kolei wiceprezes firmy Xilinx na Azję i rejon Pacyfiku Yousef Khalilollahi dodał:

"Firma Sony oferuje kompleksow zestaw rozwiązań obejmujących przechwytywanie, przetwarzanie i nagrywanie. Jesteśmy dumni, że nasze adaptowalne oraz elastyczne układy scalone umożliwiają przetwarzanie obrazu i dźwięku w czasie rzeczywistym w wielu produktach tej firmy, wliczając w to najnowszą rodzinę przełączników XVS".

31-calowy, profesjonalny monitor TRIMASTER HX™ BVM-HX310 o rozdzielczości od firmy Sony
Przenośna kamera HDC-5500 z przetwornikiem CMOS 4K o przekątnej 2/3" od firmy Sony
Przenośna kamera HDC-5500 z przetwornikiem CMOS 4K o przekątnej 2/3" od firmy Sony

Dotychczas wyroby firmy Xilinx znalazły zastosowanie w takich produktach firmy Sony jak:

Moduł sterowania HDCU-5500 od firmy Sony

W przyszłości dołączą do nich również inne urządzenia. Blisko dwudziestoletnie doświadczenie firmy Xilinx w dziedzinie przetwarzania audio-video tylko temu sprzyja. Produkty Sony są tego doskonałym przykładem. To właśnie te przedsiębiorstwo przekonało się jak zróżnicowane, a przy tym doskonałe rozwiązania oferuje wspomniana firma, które łączą w sobie programowalność, przetwarzanie w czasie rzeczywistym, optymalizację sprzętową i łączność z różnymi mediami. Naprawdę świetna to sprawa. 

Obu firmom serdecznie gratulujemy. Życzymy im owocnej współpracy (oby była ona trwała). 

Firma: Xilinx
Tematyka materiału: FX9, HBM, HDC-5500, HDCU-5500, Sony, Venice, Virtex UltraScale, Xilinx, XVS-G1 4K Live Production Switcher
AUTOR
Źródło
www.xilinx.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"