Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Nowa fabryka Infineon Technologies już otwarta

Article Image
Nastąpiło to dzisiaj w godzinach przed południowych pod hasłem "Ready for Mission Future". Dokonano tego w austriackim Villach przy ważnych osobach (szczegóły we wpisie).

Jest to nowe miejsce produkcji zaawansowanych układów scalonych tworzonych z zastosowaniem wafli krzemowych o średnicy 300 mm. Kosztująca blisko 1,6 miliarda euro inwestycja została otwarta przez prezesa firmy Reinharda Plossa, któremu towarzyszyli: szefowa austriackiego oddziału Infineon Technologies Sabina Herlitschka, komisarz UE Thierry Breton i kanclerz Austrii Sebastian Kurz. Zdaniem Plossa:

"Nowa fabryka jest kamieniem milowym dla Infineon Technologies, a jej otwarcie jest wspaniałą wiadomością dla naszych klientów. Czas na powstanie nowych mocy produkcyjnych w Europie nie mógł być lepszy, biorąc pod uwagę wciąż  rosnący popyt na półprzewodniki mocy. Ostatnie kilka miesięcy dobitnie pokazało, jak istotna jest mikroelektronika w każdej dziedzinie życia. Mając na względzie przyspieszone tempo digitalizacji,  spodziewamy się, że popyt na półprzewodniki mocy będzie tylko rósł w nadchodzących latach. Dodatkowe moce produkcyjne pomogą nam lepiej obsługiwać naszych klientów na całym świecie, szczególnie długoterminowo".

Od lewej: szefowa austriackiego oddziału Infineon Technologies Sabina Herlitschka, prezes firmy Reinchard Ploss i członek zarządu przedsiębiorstwa Jochen Hanebeck

Natomiast według Kurza:

"Zakład Infineon Technologies w Villach jest absolutnym sukcesem. Nowa fabryka układów scalonych jest projektem gospodarczym i technologicznym, który stanowi wyznacznik dla całej Austrii. Chciałbym podziękować wszystkim osobom zaangażowanym na rzecz naszego kraju, dzięki którym powstało dodatkowe 400 miejsc pracy. Ogromna inwestycja w wysokości 1,6 mld euro pokazuje, że Austria jest doskonałym miejscem dla biznesu i technologii, w tym dla know-how niezbędnego do ich rozwoju realizacji. Chcemy masowo inwestować w cyfryzację, by jak najlepiej pozycjonować się w globalnej konkurencji".

Herlitschka przy tym dodała: 

"Dzięki tej inwestycji Infineon Technologies pokazał, że również w Europie możliwe jest zbudowanie atrakcyjnych zakładów produkcyjnych w wysoce konkurencyjnym sektorze mikroelektroniki. Tą inwestycją wyznaczamy nowe standardy. Energooszczędne chipy z Villach staną się ważnymi elementami kluczowymi dla transformacji energetycznej. W ten sposób wnosimy istotny wkład w europejski Zielony Ład i nie tylko. Jesteśmy 'Ready for Mission Future’”.

Wspomniana fabryka została oddana do użytku na początku sierpnia na trzy miesiące przed planowanym terminem. Jej powierzchnia wynosi 60 tysięcy m². Pierwsze wyroby opuszczą zakład jeszcze w tym tygodniu. Wytwarzane w Villach układy będą wykorzystywane w wielu dziedzinach, co pozwoli firmie zaspokoić rosnący z roku na rok popyt na półprzewodniki mocy w samochodach elektrycznych, centrach danych oraz energetyce słonecznej i wiatrowej. Prowadzona na miejscu produkcja będzie stopniowo zwiększana w ciągu najbliższych 4-5 lat. Blisko dwie trzecie załogi jest już w tym celu zatrudniona. Będzie ją wspierać sztuczna inteligencja, której zadaniem będzie bieżące utrzymanie obiektu.
Podczas budowy zakładu zwrócono szczególną uwagę na możliwości poprawy bilansu energetycznego. Zgodnie z planami 80 procent zapotrzebowania na ciepło w zakładzie zostanie pokryte dzięki recyklingowi ciepła odpadowego z systemów chłodzenia, co pozwoli uniknąć emisji około 20 tys. ton dwutlenku węgla rocznie. Dzięki zastosowaniu systemów oczyszczania powietrza bezpośrednie emisje zostaną zredukowane do zera. Ponadto stosowany produkcji układów wodór będzie wytwarzany na miejscu z odnawialnych źródeł energii, a następnie, po zużyciu, stosowany do napędzania autobusów miejskich. Będzie to nowatorskie rozwiązanie. Z pomocą tych i innych środków, zakład pozwoli firmie na wykonanie ogromnego kroku naprzód w jej wysiłkach, by stać się podmiotem neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 roku.

Widok nowopowstałej fabryki Infineon Technologies w Villach (Austria)

Warto dodać, że to właśnie w Villach, w miejscowym centrum rozwoju firmy, opracowano, niemal 10 lat temu, technologię produkcji półprzewodników mocy na waflach krzemowych o średnicy 300 milimetrów, którą z powodzeniem wdrożono w zakładzie produkcyjnym firmy w Dreźnie. Teraz pora także na wspomnianą miejscowość. Jak mówi członek zarządu przedsiębiorstwa Jochen Hanebeck:

"Infineon Technologies dysponuje obecnie dwoma zakładami produkcji półprzewodników mocy korzystających z wafli o średnicy 300 milimetrów: jednym w Dreźnie, a drugim w Villach. Zakłady te bazują na tych samych standardowych koncepcjach produkcji i cyfryzacji. Dzięki temu możemy sterować produkcją w obu zakładach tak, jakby były jedną fabryką. Zwiększamy produktywność i tworzymy dodatkową elastyczność dla naszych klientów. Dzieje się tak, ponieważ możemy szybko przenosić wielkość produkcji różnych produktów pomiędzy zakładami i w ten sposób jeszcze szybciej reagować na ich potrzeby. Dzięki „megafabryce” Infineon Technologies ustanawia nowy standard w produkcji 300-milimetrowej. Umożliwia to dalszy wzrost wydajności zasobów i energii, jak również optymalizację wpływu na środowisko".

Naprawdę wspaniała sprawa! Gratulujemy tak doniosłego sukcesu!

"Niech moc będzie z Infineon Technologies" parafrazując klasyka!

Firma: Infineon Technologies
Tematyka materiału: Austria Infineon Technologies, półprzewodniki mocy, sztuczna inteligencja, Villach
AUTOR
Źródło
www.infineon.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"