Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Tygodniowy Przegląd Nowych Produktów - 12.07.2024 r.

Article Image
Przedstawiamy podsumowanie produktowych nowości, a także kluczowych wydarzeń mijającego tygodnia. Przegląd obejmuje m.in. dyski SSD i monitory gamingowe wraz z multimetrami cyfrowymi, łącznikami tyrystorowymi i transformatorami.

Gamingowe monitory Red Eagle firmy iiyama z matrycami Fast IPS

Dostępne w monitorach Red Eagle matryca Fast IPS zapewnia znaczące pokrycie przestrzeni barw sRGB, wierne odwzorowanie kolorów, adekwatne kąty widzenia oraz wartość parametru MPRT poniżej 0,2 ms. W połączeniu z częstotliwością odświeżania 180 Hz, przekłada się to na dość wyraźny obraz, zwłaszcza w trakcie najbardziej dynamicznych potyczek w rozgrywkach. Dzięki technologii synchronizacji adaptacyjnej (Adaptive Sync) gwarantowany jest niezwykle płynny obraz niezależnie od liczby klatek na sekundę. Zapewniona jest również funkcja Black Tuner odpowiedzialna za regulację jasności i dostosowywanie poziomu czerni, aby lepiej szło widzieć każdego oponenta w zacienionych obszarach. Za sprawą predefiniowanych trybów w gamingowych monitorach Red Eagle można lepiej dopasować obraz do wybranych gatunków gier. Jest to osiągane przy 2 zintegrowanych głośnikach, o mocy 2 W każdy, oraz regulowanej, a przy tym prostej w użyciu podstawie (w przypadku monitorów, które oznaczone są jako GB). Niewątpliwym atutem opisywanych monitorów jest hub USB złożony z 4 portów USB 3.2 Gen 1. Wszystkie monitory Red Eagle dostępne są w 2 zasadniczych wersjach: z ekranem, którego przekątna jest równa 24" lub z ekranem o przekątnej 27". Większe modele tych monitorów są dostępne zarówno z panelem o rozdzielczości Full HD, jak i z panelem o rozdzielczości QHD, z łatwością oferując ostrzejszy obraz o większej powierzchni roboczej.

Przykładowy model monitora gamingowego z serii Red Eagle

Niezawodny dysk SSD zwany IRDM PRO NANO, czyli prawdziwa rewolucja na rynku technologii mobilnych

Dzięki oryginalnym komponentom i technologii PCIe NVMe gen. 4 x4, dysk IRDM PRO NANO, w rzeczy samej, oferuje: prędkość odczytu do ok. 7300 MB/s i prędkość zapisu do 6000 MB/s. Takie parametry umożliwiają szybkie ładowanie gier oraz aplikacji, a także zwiększają ogólną płynność pracy systemu. Ten dogodnej jakości nośnik danych, stworzony z myślą o mnóstwie nowoczesnych rozwiązań mobilnych, zapewnia rewelacyjne parametry pracy i bardzo wysoką niezawodność w formacie 2230 doskonałym dla profesjonalistów lub miłośników technologii. Jednym z najważniejszych atutów dysku IRDM PRO NANO jest wysoki współczynnik TBW (po ang. Total Bytes Written) rzędu 1200 TB. Wysoka wartość TBW świadczy o znacznej trwałości, czy w praktyce niezawodności rozwiązania, które tym sposobem staje się idealnym wyborem dla użytkowników, którzy oczekują, że ich sprzęt będzie radzić sobie z intensywnym zapisem danych na co dzień. Opisywany dysk może z łatwością przechowywać i przetwarzać ogromne ilości danych przez długi czas - bez ryzyka utraty wydajności. Jest to rozwiązanie dostępne w szerokim przedziale pojemności: od 512 GB do 2 TB, co umożliwia dostosowywanie dysku dla potrzeb spełnienia indywidualnych wymogów użytkownika. Zastosowanie zaawansowanego, niezwykle funkcjonalnego kontrolera przekłada się na znaczną niezawodność pracy dysku, a takie rozwiązania jak m.in. thermal throttling, skutecznie chronią IRDM PRO NANO przed tym aby nie nastąpiło przegrzanie. Stanowi to znakomitą wiadomość dla posiadaczy przenośnych konsol typu handheld, którzy przechowują na niej liczne gry oraz dla profesjonalistów, którzy potrzebują niezawodnego dostępu do dużych zbiorów danych i materiałów. 

Dysk SSD o oznaczeniu IRDM PRO NANO

EX90: w pełni elektryczny SUV firmy Volvo, którego produkcja już ruszyła

Rozpoczęcie produkcji nowego auta to kamień milowy dla każdego producenta samochodów, a także dla każdej fabryki pojazdów. Tym razem jest to elektryczny SUV zwany EX90, którego producentem jest firma Volvo. Jest to wyjątkowy pojazd, który nie tylko poszerza ofertę aut w pełni elektrycznych, ale także napędzany jest bardzo innowacyjną technologią obliczeniową i wybornymi rozwiązaniami, które oznaczają wysoki poziom bezpieczeństwa osób w pojeździe. Cechujący się zasięgiem do 600 km elektryczny SUV firmy Volvo opracowano tak, żeby był, w całej historii firmy, najbezpieczniejszym pojazdem, napędzanym technologią bezpieczeństwa biernego i czynnego oraz oprogramowaniem korzystającym z szerokiej gamy czujników (i nie, nie tylko z nich). Bazując na tonie sprawdzonych, skandynawskich zasadach projektowania, z łatwością stosowanych w firmie Volvo, opisywany SUV oferuje wyrafinowane proporcje, które optymalizują bezpieczeństwo, wydajność czy estetykę auta. Dzięki "prawdziwej" konfiguracji siedmioosobowej, EX90 jest znakomitym towarzyszem dla całej rodziny, pełnym przestrzeni i uniwersalności oraz komfortu. Obecny w pojeździe wydajny system podstawowy jest zawsze, ale to zawsze, podłączony do sieci i można go - wraz z biegiem czasu, polepszać przy pomocy aktualizacji oprogramowania. Aktualizacje te zapewniają inżynierowie oprogramowania firmy Volvo wspomagani przez sztuczną inteligencję. Niezależnie jednak od nich elektryczny SUV z firmy Volvo stanowi świadectwo globalnych możliwości inżynieryjnych tej firmy i umacnia jej, jak by nie było, pozycję lidera w trwającej obecnie transformacji technologicznej w przemyśle motoryzacyjnym.

Elektryczny SUV firmy Volvo o oznaczeniu EX90

Niezawodne transformatory żywiczne firmy Tesar o niskich stratach

Transformatory żywiczne firmy Tesar nadają się do licznych zastosowań, takich jak: wybornej jakości przetworniki przemysłowe, dystrybucja energii, elektrownie słoneczne i wiatrowe, czy sieci trakcyjne. Dzięki przyjaznej dla środowiska konstrukcji, która spełnia, a nawet wykracza poza wymogi rozporządzenia UE 548/2014, produkty te mogą być stosowane przez klientów, którzy chcą działać w sposób istotnie przyjazny dla środowiska, bez względu na okoliczności. Odporne na wilgoć transformatory żywiczne produkcji Tesar wyróżniają m.in. niskie straty na rdzeniu magnetycznym i uzwojeniach, co przekłada się na zmniejszone koszty eksploatacji w długiej perspektywie czasu. Zastosowane wysokiej jakości materiałów w przywołanych wyżej transformatorach umożliwia uzyskanie właściwej sprawności działania, a proces produkcyjny prowadzący do powstania tych urządzeń sprzyja wytwarzaniu rozwiązań, które rewelacyjnie i bezproblemowo działają w najtrudniejszych warunkach, np. przy dosyć wysokiej wilgotności, zanieczyszczeniu, czy w warunkach dużego zasolenia bądź zamarzania. Jest to osiągane przy żywicy i materiałach izolacyjnych, które charakteryzują właściwości samogaszące oraz niska emisja gazów toksycznych. W efekcie opisywane transformatory są bardzo bezpiecznymi lub wręcz nawet przyjaznymi w obsłudze produktami. Neutralna dla środowiska konstrukcja tych transformatorów spełnia wymagania rozporządzenia UE 548/2014, co oznacza, że związane z nimi zużycie energii jest niskie i ma miejsce wysoka redukcja emisji gazów cieplarnianych. To wszystko zapewnione jest przy dużej wytrzymałości oraz konserwacji profilaktycznej, która z łatwością sprowadza się do kontroli wizualnej czy czyszczenia w przypadku transformatorów żywicznych firmy Tesar.

Przykładowy transformator żywiczny z firmy Tesar

Łączniki tyrystorowe z serii LH produkowane przez firmę LOPI

Odpowiadając na różne wyzwania w systemach sieci energetycznej, firma LOPI opracowała w pełni tyrystorowe łączniki, które wspólnie tworzą serię LH. Są to, w rzeczy samej, rozwiązania do niegwałtownego załączania choćby kondensatorów energetycznych, w przypadku których należy zapewnić znaczną żywotność. Dzięki łącznikom tyrystorowym LH, w trakcie włączania kondensatorów różnica potencjałów między siecią, a kondensatorami jest w zasadzie zerowa. Za sprawą łączników tyrystorowych LH prąd początkowy jest równy prądowi znamionowemu, co zapobiega zjawisku udaru prądu i chroni przed spadkami napięcia w sieci z tytułu dużego prądu początkowego ładowania kondensatorów. W przeciwieństwie do zwykłych styczników, w których może dojść do tzw. migotania styków, a w konsekwencji do poważnej awarii lub też nawet pożaru, łączniki tyrystorowe LH odporne są na częściowe "zapady" napięcia zasilania i inne, nieprzewidziane sytuacje. W szczególności zapewniona jest dynamiczna kompensacja i stabilna praca, co znacznie przedłuża żywotność opisywanych łączników. Są to rozwiązania z założenia współpracujące z większością dostępnych na rynku regulatorów, które skutecznie i wydajnie ograniczają moc bierną indukcyjną i pozwalają złączać kondensatory w trójkąt bądź gwiazdę.

Łączniki tyrystorowe z serii LH

Kompaktowy multimetr cyfrowy VA28B firmu Lumel z wbudowaną funkcją Auto-Scan

Kompaktowy multimetr wyposażono w wiele najbardziej przydatnych funkcji, w tym: pomiary TRMS oraz automatyczne dobory zakresu pomiarowego. Prezentowany multimetr z łatwością odznacza się dużym, czytelnym wyświetlaczem oraz małym rozmiarem, umożliwiając pomiar: napięcia i prądu AC/DC, rezystancji, pojemności, częstotliwości i temperatury, o każdej porze. Poza standardowymi funkcjami, kompaktowy multimetr cyfrowy VA28B oferuje bezdotykowy detektor napięcia NCV i latarkę, umożliwiając pracę w ciemnych pomieszczeniach, miejscach itd. Do dyspozycji użytkownika oddano unikatowe rozwiązanie z funkcją HOLD, które pozwala na realizację testów polaryzacji diod. Wymiary prezentowanego multimetru to: 13×6,2×2,7 cm (nie więcej). Za sprawą VA28B możliwe staje się prowadzenie pomiarów najważniejszych, aby nie powiedzieć fundamentalnych, wielkości elektrycznych w ramach poniższych przedziałów wartości:

  • Napięcie stałe i przemienne: od 400 mV do 400 V,
  • Prąd stały i przemienne: od 40 mA do 10 A,
  • Rezystancja: od 400 mΩ do 40 MΩ,
  • Pojemność: od 4 nF do 4 mF,
  • Temperatura: od -20 do 1200°C.
Kompaktowy multimetr cyfrowy VA28B

Dostępny w ofercie Elwik tygiel obrotowy TGO-700

Oferujący zabierak tygiel obrotowy TGO-700 służy do zanurzeniowego cynowania licznych, w praktyce, elementów. Wykonywany przez zabierak ruch obrotowy sprawia, że występujące na powierzchni tlenki cyny są zgarniane, dzięki czemu otrzymywane jest tzw. czyste lustro cyny. Zapewniana w ramach tygla obrotowego TGO-700 regulacja temperatury realizowana jest na bazie elektroniki, którą przewidziano w opisywanym rozwiązaniu. Jest to produkt, w którym w łatwy sposób stosowane jest zabezpieczenie uniemożliwiające aktywację pracy silnika zanim roztopi się cyna. Pozostałe informacje odnośnie tygla obrotowego TGO-700 przedstawiono w ramach specyfikacji udostępnionej poniżej.

Specyfikacja techniczna tygla obrotowego TGO-700:

  • Zakres regulacji temperatury: 100-450°C
  • Dokładność regulacji temperatury: ± 5°C
  • Czas osiągnięcia temperatury 450°C: ok. 30 min
  • Moc znamionowa: 800 W
  • Średnica tygla: 9,8 cm
  • Wysokość tygla: 5,2 cm
  • Liczba obrotów: 1,5 obrotu/min
  • Maksymalna masa cyny: 2,5 kg
  • Zasilanie: sieciowe 230 V (50 Hz)
Logo firmy Elwik

Zobacz również:

Dowiedz się więcej na temat:

ABB, Amazon, AVT Korporacja, Elwik, Energa, iiyama, Lena Lighting, LOPI, Lumel, Samsung, Savio, Sonel, Tesar, Toyota, Transfer Multisort Elektronik (TME), Wilk Elektronik

Firma: AVT Korporacja
Tematyka materiału: IRDM PRO NANO, Multi Light LED, Red Eagle, SmartThings Pro, Sonel MPI-540, VA28B
AUTOR
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Czujniki temperatury
1/10 Temperatura to
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"