Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Firma Infineon Technologies rozbudowuje fabrykę półprzewodników w malezyjskim Kulim

Article Image
Prowadzona inwestycja ma na względzie stworzenie największego na świecie zakładu produkcyjnego wafli węglikowo-krzemowych (SiC) o średnicy, która dosięga: 200 mm. Jest to odpowiedź Infineon Technologies na coraz większy - z roku na rok, rozwój rynku półprzewodników mocy - zwłaszcza tych opartych na materiałach o szerokiej przerwie energetycznej.

Podlegająca rozbudowie fabryka półprzewodników w Kulim zapewni Infineon Technologies, z łatwością, zysk ok. 7 miliardów euro w ciągu kolejnych 10 lat. Realizowana inwestycja poparta jest zobowiązaniami w wysokości ok. 5 miliardów euro, z tytułu wygranych projektów, które, z pewnością, dotyczą zastosowań motoryzacyjnych oraz przemysłowych, a także ok. miliardem euro przedpłat. Ta wysoce konkurencyjna baza produkcyjna będzie wspierać uzyskanie przez Infineon Technologies 30% udziału na rynku rozwiązań SiC pod koniec bieżącej dekady. 

Logo firmy Infineon Technologies

Jak wyjaśnia premier Malezji, Dato' Seri Anwar bin Ibrahim:

"Atrakcyjność Malezji jako preferowanego miejsca do inwestycji wiąże się z ugruntowanym w istocie krajobrazem rozwoju innowacyjnych i zrównoważonych technologii. W tym kontekście wizja Infineon Technologies dotycząca: zielonych technologii i zrównoważonego rozwoju daje poczucie, że czuje się ona w Malezji jak u siebie. Wiara tej firmy, a także reszty niemieckich, w praktyce, korporacji, o ugruntowanej pozycji w Malezji, jest wyrazem zaufania do nowego, czy też niedawno uchwalonego, programu wzrostu gospodarczego Malezji opartego na integracji i zrównoważonym rozwoju, wspieranego przez znaczącą politykę: transferu wiedzy, wysokiej jakości inwestycji, wspierania biznesu, czy dobrobytu społeczno-gospodarczego, opartego na sprawiedliwym podziale bogactwa narodowego".

Pan Dato' Seri Anwar bin Ibrahim - premier Malezji

Minister inwestycji, handlu i przemysłu Malezji, Tengku Datuk Seri Utama Zafrul Aziz, sam w krótkiej wypowiedzi przyznaje:

"Rozbudowa przez Infineon Technologies zakładu produkcyjnego w Kulim stanowi znaczący i najważniejszy kamień milowy w dążeniu Malezji do rozwoju multum zdolności produkcyjnych i budowania miejsc pracy, a także pozycjonowania kraju w czołówce zielonych technologii (...). Innowacyjne technologie półprzewodników mocy wzmocnią pozycję Malezji jako kluczowego gracza na świecie (...) z rosnącą rolą w łańcuchu dostaw zrównoważonych technologii. Cieszę się, że Infineon Technologies podziela zaangażowanie Malezji w przeciwdziałanie rezultatom, które wynikają ze zmian klimatycznych i z niecierpliwością czekam na nasze długoterminowe partnerstwo na rzecz dalszego rozwoju ekosystemu zielonych technologii w Malezji".

Więcej informacji pod adresem: infineon.com

Pan Tengku Datuk Seri Utama Zafrul Aziz - Minister inwestycji,
handlu i przemysłu Malezji
Wideo
Firma: Infineon Technologies
Tematyka materiału: fabryki półprzewodników, Infineon Technologies, inwestycje, SiC, wafle węglikowo-krzemowe, węglik krzemu
AUTOR
Źródło
infineon.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"