Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Tygodniowy Przegląd Nowych Produktów - 12.05.2023 r.

Article Image
Przedstawiamy podsumowanie produktowych nowości, a także kluczowych wydarzeń mijającego tygodnia. Przegląd obejmuje m.in. telewizory, dzwonki, radia i roboty.

Telewizory BRAVIA OLED A80L firmy Sony z oferty na 2023 rok już w sprzedaży

Firma Sony poinformowała o rozpoczęciu przyjmowania zamówień na modele BRAVIA OLED A80L, których ekran ma przekątną: 55" lub 65". Nowy telewizor  wyposażono w rozwiązania, dzięki którym oglądanie filmów czy kibicowanie stanowi źródło wielu intensywnych przeżyć. W najnowszych telewizorach BRAVIA OLED A80L wprowadzono unikalny procesor Cognitive Processor XR z technologią XR Clear Image, która eliminuje zakłócenia w szybkozmiennych i dynamicznych obrazach. Wspomniany procesor pozwala wybornie sterować podświetleniem szczególnie poprzez: jasność oraz przeciwdziałanie powstawaniu poświaty. Dzieje się to przy funkcji Acoustic Center Sync, która łączy ze sobą: dźwięk z telewizora z kanałem centralnym kompatybilnego soundbara od Sony. Po podłączeniu soundbara zapewniona jest całkowita w pełnym słowa tego znaczeniu obsługa technologii 360 Spatial Sound Mapping, która dobrze optymalizuje pole brzmieniowe przy użyciu wirtualnych głośników. Telewizory BRAVIA OLED A80L wyposażono w rozwiązanie Acoustic Surface Audio+, które pozwala wprowadzić ekran w wibracje dzięki siłownikom - w efekcie dźwięk dobiega z całego ekranu i idealnie pasuje do wyświetlanego obrazu.

Telewizor BRAVIA OLED A80L

Telewizory BRAVIA OLED A80L oferują wysoką jakość grom na konsole PlayStation 5. Jest to możliwe dzięki rozwiązaniom firmy Sony do optymalizacji jakości obrazu w czasie grania oraz streamingu. Mowa tu o opcjach: Auto HDR Tone Mapping - automatycznym odwzorowaniu na różne sposoby odcieni HDR oraz Auto Genre Picture Mode - dostosowywaniu trybu obrazu do gatunku gry. Dzięki menu "Gra", gracze mogą w dość prosty sposób dostosowywać do swych upodobań szereg ustawień, np. włączać i wyłączać zmienną częstotliwość odświeżania (VRR) lub osłabianie rozmycia ruchu. Można użyć funkcji "Korektor czerni" do pojaśnienia ciemnych obszarów - w celu poprawy widoczności przeciwników i przedmiotów, a także wybrać jeden z 6 typów celowników. Po raz pierwszy wprowadzono funkcję "Rozmiar ekranu", która pozwala dostosować rozmiary obrazu, np. w celu skupienia akcji gry na mniejszym obszarze ekranu.

Telewizor BRAVIA OLED A80L

Magiczny telewizor The Frame firmy Samsung w świecie różnorodności

Dostępny w sprzedaży telewizor The Frame stanowi dogodny mariaż designu i technologii. Po jego premierze firma Samsung zerwała z technologiczną narracją w reklamach telewizorów - zaprasza ona do odkrywania wielu możliwości telewizora The Frame w doń bajkowej scenerii. Unikatowy telewizor The Frame na nowo zdefiniował rolę ekranu we wnętrzu. Aż trudno orzec czy patrzy się na telewizor czy realistyczne obrazy - na tym polega magia The Frame. Obecny w telewizorze tryb Sztuka pozwala stworzyć w domu prywatną galerię z pięknymi obrazami - jest to jeden z niewielu ekranów, który prezentuje się wspaniale tuż po wyłączeniu. Można np. oglądać swoje zdjęcia, czy skorzystać z Art Store - dedykowanego sklepu ze sztuką. Widnieje tam przeszło 2 tysiące tysiące dzieł sztuki z największych światowych galerii i muzeów. Są to m.in. dobre grafiki, czy oryginalne fotografie. Ich kontemplowanie zapewnia matowa powłoka ekranu, która pozwala podglądać obrazy z najdrobniejszymi szczegółami o każdej porze dnia. Telewizor The Frame oferuje również wiele możliwości personalizacji. Z pomocą wymiennych, kolorowych magnetycznych ramek w dwóch stylach można natychmiast zmienić wygląd The Frame i dopasować go do własnych potrzeb. Specjalny uchwyt sprawia, że telewizor przylega płasko do ściany i do złudzenia przypomina on obraz. Telewizor The Frame to jednak nie tylko niezwykła ozdoba wnętrza - to także wysokiej klasy produkt z technologią Quantum Dot. Dba on o najlepszą filmowo-serialową rozrywkę dzięki intuicyjnemu systemowi Smart TV, a także dostępowi do najpopularniejszych platform VOD.

Magiczny telewizor The Frame firmy Samsung w świecie różnorodności

T787 4G: wielozadaniowy tablet nawigacyjny firmy NAVITEL z nawigacją GPS i łącznością 4G

Obecny w sprzedaży tablet T787 4G działa pod systemem operacyjnym Android 12. Do pełnej dyspozycji użytkownika są: wyświetlacz dotykowy IPS o przekątnej 7" oraz slot na kartę SIM. Za idealną pracę tabletu odpowiada procesor MTK8765, o częstotliwości taktowania 1,3 GHz. Pojemność baterii Li-Pol w tablecie T787 4G wynosi do 2800 mAh. Jest to wytwór oryginalny. Na ekranie tabletu T787 4G pokazywane są obrazy o rozdzielczości 1024×600 px. Występuje port USB-C do ładowania tabletu i 2 aparaty: przedni z matrycą 2 Mpx oraz tylny z matrycą 5 Mpx. Za przechowywanie danych odpowiada ważka pamięć RAM o pojemności 3 GB, a także pamięć wewnętrzna o pojemności 32 GB. Zintegrowany slot karty SD zapewnia dodatkowe w istocie do: 128 GB przestrzeni danych. Realizacja połączeń jest możliwa dzięki slotowi z kartą SIM. Przewidziano dwa interfejsy bezprzewodowe: Bluetooth i Wi-Fi. Zastosowany w tablecie T787 4G modem 4G istotnie podnosi komfort korzystania z internetu. Producent zdecydował się na umieszczenie w T787 4G aplikacji Navitel Navigator, która obejmuje mapy 47 krajów w jednym miejscu wraz z dostępem do dość szerokiej bazy POI. Kierowca jest ostrzegany przed fotoradarami na drodze oraz ma dostęp do 3 alternatywnych tras do wyboru, wraz z podanym czasem jazdy. Korzystanie z map może odbywać się w trybie offline. Aktualizacje są wolne od opłat dla wszystkich użytkowników urządzeń nawigacyjnych NAVITEL. Wbudowany G-sensor wykrywa ruch i umożliwia dopasowanie widoku tabletu w pionie lub poziomie, ułatwiając doń korzystanie z aplikacji nawigacyjnej.

Tablet T787 4G

Jak wyjaśnia CEO NAVITEL Europe, Tobiasz Jankowski:

"Po dłuższej przerwie powracamy z nowością w kategorii tabletów - z modelem T787 4G. Jest to propozycja dla tych, którym zależy na szybkim transferze danych i niezawodnym działaniu internetu. Moduł 4G odpowiada za łączność na najwyższym poziomie, umożliwiając wygodne przeglądanie stron, pracę czy oglądanie wideo. Tablet T787 4G może służyć do wykonywania obowiązków służbowych, spędzania wolnego czasu, albo też jako nawigacja w podróży dzięki aplikacji Navitel Navigator. Tablet charakteryzuje się także ciekawym designem - m.in. dzięki odbijającej światło obudowie. Funkcje jakie oferuje tablet T787 4G, w porównaniu do ceny, są niezwykle korzystne, co z pewnością wyróżnia go na tle tego typu produktów, dostępnych na rynku (...). Uważam, że jest to dogodna opcja dla tych, którym zależy na solidnym urządzeniu z 4G za rozsądne pieniądze."

Tablet T787 4G

Radioodtwarzacze samochodowe RD3 i RD5 produkcji NAVITEL z łącznością Bluetooth, zestawem głośnomówiącym i pilotem

Niedawno firma NAVITEL wprowadziła do sprzedaży dwa radia samochodowe: RD3 oraz RD5. Każde z nich wyposażono w: zestaw głośnomówiący, pilot zdalnego sterowania i wyświetlacz z opcją zmiany koloru podświetlenia, na tkai który chce użytkownik, by się w pełni zadowolić. Sprokurowane przez NAVITEL radia samochodowe RD3 i RD5 charakteryzuje moc wyjściowa 4x50 W, i cyfrowy tuner FM obsługujący zakres częstotliwości radiowych: 87,5-108 MHz. Jest możliwość zapisu 18 stacji, które można wygodnie zmieniać przyciskami na przednim panelu lub zdalnie pilotem. Przewidziano: regulację tonów niskich i wysokich, a także kilka ustawień equalizera. W razie potrzeby można podłączyć zewnętrzny wzmacniacz poprzez wejścia RCA. Bezprzewodowy interfejs Bluetooth, razem z zestawem głośnomówiącym i mikrofonem, dają, w istocie, bezpieczne prowadzenie rozmów telefonicznych, w trakcie jazdy autem. Występują: 2 porty USB-A do podłączenia pendrive'a i ładowania telefonu, slot kart microSD oraz wejście AUX. Formaty plików audio obsługiwanych przez radia RD3 i RD5 to: MP3, WMA, WAV i FLAC. Oba modele oferują podświetlenie RGB z opcją wyboru jednego z 7 dostępnych kolorów.

Radia samochodowe: RD3 i RD5

Jak wyjaśnia CEO NAVITEL Europe, Tobiasz Jankowski:

"Portfolio firmy NAVITEL rozszerzyło się właśnie o nową kategorię produktową - czyli o: radia samochodowe. Jak wiadomo, tego typu urządzenia są niezwykle potrzebną oraz funkcjonalną częścią każdego pojazdu. Słuchanie radia FM czy ulubionej muzyki z innego nośnika sprawia, że podróż staje się dużo przyjemniejsza. Opracowane przez NAVITEL radia: RD3 i RD5 zostały wzbogacone o (...) zestaw głośnomówiący, który umożliwia zawsze rozmawianie przez telefon podczas jazdy pojazdem bez konieczności trzymania w dłoni urządzenia. Takie rozwiązanie w istocie: (...) poszerza bezpieczeństwo na drodze (...) i pomaga unikać niechcianych mandatów. Uważam, że oba modele odbiorników radiowych są ciekawą propozycją dla pojazdów, które w ogóle nie zostały fabrycznie wyposażone choćby w Bluetooth. Stosunek ceny obydwu modeli do oferowanych możliwości jest dosyć korzystny, biorąc pod uwagę opcje dostępne na rynku, co z pewnością dostrzegą klienci, przy wyborze tego typu sprzętu. Radia RD3 i RD5 w całości otwierają nową kategorię w portfolio firmy, którą planujemy teraz sprawnie rozbudowywać, a bezpieczeństwo kierowców jest dla nas najważniejsze i jest to ważki priorytet przy tworzeniu nowych produktów."

Radia samochodowe: RD3 i RD5

Najnowszej generacji selektywny wzmacniacz sygnałowy WWK-Alpha+ firmy TELKOM-TELMOR

Opracowany przez TELKOM-TELMOR wzmacniacz oferuje wysoką selektywność, razem z 32 filtrami. Gwarantowane są: ponadprzeciętny poziom wzmocnienia i skuteczna ochrona przed niechcianymi sygnałami LTE i 5G. Jest to najważniejszy element wielu sieci dystrybucyjnych. Selektywny wzmacniacz sygnałowy WWK-Alpha+ oferuje dobierany poziom sygnału wyjścia z zakresu: 98-118 dBµV. Wszystkie sygnały DVB-T/T2 można oddzielnie regulować pod kątem częstotliwości i amplitudy. Przewidziano opcję odczytu poziomu mocy wejściowej (na danych częstotliwościach - pomiar dynamiczny). Instalacja i dobory parametrów wzmacniacza WWK-Alpha+ odbywa się przy pomocy manipulatora i wyświetlacza VFD (2x16 znaków). Skuteczne filtrowanie sygnałów LTE z pasm: 700-800 MHz jest gwarantowane, tak jak zasilanie różnych przedwzmacniaczy antenowych. Występuje punkt testowy o tłumieniu: 30 dB, który pozwala na wykorzystanie go do pomiaru na prostych miernikach bądź też do podłączenia sygnału do systemów dystrybucji optycznej bez dodatkowych akcesoriów w postaci tłumików. Wąska na wymiar obudowa oraz zewnętrzny zasilacz pozwalają schować wzmacniacze WWK-Alpha+ w każdej szafce montażowej.

Selektywny wzmacniacz sygnałowy WWK-Alpha+

Bezprzewodowy dzwonek sieciowy ST-965 SALSA firmy Zamel

Wykorzystano przetwornik energii mechanicznej na energię elektryczną, który w pełni usuwa konieczność używania baterii. Unikalny dzwonek operuje z częstotliwością radiową 433 MHz. Przewidziano w nim czterostopniową regulację głośności, dla wytwarzanego dźwięku (audio). Korzystając z dzwonka sieciowego ST-965 SALSA, można samodzielnie wybrać sygnał, który będzie się rozlegał u progu drzwi. Do wyboru są 64 dźwięki oraz polifoniczne melodie. Czarny i zgrabny przycisk kinetyczny nie odznacza się na elewacjach, albo ścianach. Dużym walorem ST-965 SALSA jest odporność na warunki atmosferyczne. Dzwonek firmy Zamel operuje doń po całkowitym zanurzeniu w wodzie. Do jego produkcji wykorzystano materiały, które w ogóle nie niszczeją pod wpływem wiatru, mrozu, wody, znaczącej temperatury i promieniowania UV. Proces instalacji dzwonka jest szybki - wystarczy go podłączyć do gniazda sieciowego 230 V, a przycisk przykręcić lub przykleić do ściany przy drzwiach wejściowych. Zależnie od potrzeb można przenieść ST-965 SALSA w inne miejsce w domu, przełączając dzwonek do innego już gniazdka. Można też z jednego przycisku wyzwalać od razu kilka dzwonków. Bezprzewodowe dzwonki z linii SALSA doskonale sprawdzają się w dużych budynkach, do których można, i to zawsze, dostać się kilkoma wejściami. Do pojedynczego dzwonka sieciowego ST-965 SALSA, gdy tylko trzeba, można dodatkowo przypisać aż 8 przycisków.

Bezprzewodowy dzwonek sieciowy ST-965 SALSA z przyciskiem kinetycznym

Szybsza i łatwiejsza automatyzacja dzięki robotowi CYBERTECH KR 20 E firmy KUKA

Występujący w ofercie KUKA robot CYBERTECH KR 20 E zapewnia nie tylko unikalną i prostą automatyzację, ale również uproszczoną obsługę procesów: od manipulowania ładunkami, do polerowania. Doprowadza elementy do procesu montażu. Sprawdza także jakości elementów obrabianych. Szlifuje i poleruje metalowe części. Drugiego takiego produktu nie ma na rynku. Najnowszy robot firmy KUKA oferuje stopień ochrony IP67 dla ramienia przegubowego i IP54 dla reszty własnych elementów. Powiązana z CYBERTECH KR20E temperatura robocza jest z zakresu wartości: od 0 do 45°C. Istnieje możliwość montażu robota na podłodze i ścianie, czy stropie albo pod dowolnym kątem. Oferowany jest udźwig do 20 kg i maksymalny zasięg 1,82 m. Dzięki korzystnemu stosunkowi ceny do wydajności i skoncentrowaniu się na konkretnych zadaniach, robot może być piękną inwestycją dla tych, którzy już częściowo zautomatyzowali procesy w swoich przedsiębiorstwach. W szczególności małe i średnie firmy dużo zyskać gdy skorzystają z robota CYBERTECH KR 20 E. Koszty jego zakupu są niskie, a dosyć wytrzymała, a do tego kompaktowa konstrukcja gwarantuje ekonomiczną pracę. 

Roboty CYBERTECH KR 20 E

Unikalny luminometr Clean-Trace LM 1 firmy 3M w ofercie IMAZO

Efektywny, ergonomiczny, szybki. Wyjątkowy luminometr Clean-Trace LM1 firmy 3M cechuje: łatwość obsługi oraz szybki czas pomiaru. Unikalna konstrukcja luminometru umożliwia m.in. obsługę urządzenia jedną ręką, co w sumie zapewnia wygodne użytkowanie Clean-Trace LM1. Opracowany przez 3M luminometr Clean-Trace LM 1 posiada ekran dotykowy i jeden przycisk centralny. Zastosowano fotopowielacz charakteryzujący się dużym stopniem powtarzalności, jak również niską zmiennością wyniku. Natężenie emitowanego światła jest proporcjonalne w praktyce do ilości ATP. Wyraża się je w jednostkach: Relative Light Unit (RLU). Luminometr od firmy 3M nadaje się do: manualnego sprawdzania skuteczności czyszczenia oraz zarządzania danymi. Urządzenie jest wspierane przez oprogramowanie, które pomaga m.in. identyfikować problemy, by podjąć niezbędne działania. Przewidziano obsługę łączności Wi-Fi i Bluetooth, a także łącza USB. Łatwa komunikacja upraszcza oraz wydatnie przyspiesza obróbkę danych w celu: określenia trendów w miejscu pracy, optymalizacji wydajności czy zwiększenia wartości procesu.

Luminometr Clean-Trace LM1 firmy 3M

Ultracur3D RG 3280 firmy BASF: najnowsza żywica z wypełnieniem ceramicznym przeznaczona dla Inkspire 2 - drukarki 3D od Zortrax

Specjalistyczna żywica firmy BASF daje możliwość druku 3D części, które po dobrej obróbce uzyskują własności zbliżone do ceramiki. W tym celu nie są potrzebne tutaj wyszukane piece. Unikatową na rynku żywicę Ultracur3D RG 3280 cechuje niska lepkość, a jej sedymentacja w zbiorniku została ograniczona. Części 3D drukowane z żywicy Ultracur3D RG 3280 są: dobrej sztywności - do: 10 GPa, i wysokiej izolacji napięcia elektrycznego. Pozwala to na drukowanie m.in. elementów wymaganych w określonych procesach produkcyjnych, w tym ceramicznych ramion manipulacyjnych, które służą do przenoszenia płytek półprzewodnikowych (z jednego miejsca na drugie). Wartości HDT dla żywicy Ultracur3D RG 3280 dosięgają: 132°C - przy 1,82 MPa, i 280°C - przy 0,45 MPa. Tym sposobem drukowane obiekty 3D doskonale znoszą kiedy trzeba wysoką temperaturę. Można je wykorzystać np. jako osłony termiczne, części układów silnika, elementy turbin, części wysokowydajne czy wysokotemperaturowe formy wtryskowe. Tego rodzaju części mają znaczną odporność chemiczną na mnóstwo substancji m.in. aceton, oleje silnikowe, płyny hamulcowe oraz tłuszcze uniwersalne.

Wytworzone dzięki żywicy Ultracur3D RG 3280 części 3D

Nowe atramenty fleksograficzne do druku analogowego firmy FUJIFILM

Firma FUJIFILM poszerzyła portfolio atramentów fleksograficznych do druku analogowego o nowe szeregi niskomigracyjnych atramentów i lakierów LED IDFC. Dostępny w ważnej gamie kolorów, nowy zestaw atramentów jest przeznaczony na rynki etykiet lub opakowań giętkich. Pierwsza w historii gama niskomigracyjnych atramentów LED IDFC firmy FUJIFILM została w pełni opracowana w odpowiedzi na zdania klientów dotyczące optymalizacji wydajności. Jest to w praktyce przejście od klasycznych atramentów utrwalanych promieniami UV na bardziej zrównoważone alternatywy, bez wpływu na dobro produkcji. Wprowadzenie na rynek nowych niskomigracyjnych atramentów LED IDFC pokazuje czynne zaangażowanie firmy FUJIFILM w kwestii dostarczania klientom istotnych rozwiązań. Nie występuje emisja ozonu związana, na całej rozicągłości, z atramentami LED, które są utrwalane promieniowaniem UV. Zmniejsza to zużycie energii, by zapewnić znaczne korzyści, w zakresie kosztów i wydajności. Jak wyjaśnia szef działu opakowań w regionie EMEA firmy FUJIFILM, Manuel Schrutt:

"Wprowadzenie najnowszej gamy niskomigracyjnych atramentów LED IDFC bardzo pomoże zapewnić klientom lepsze wyniki, zmniejszając zużycie energii, eliminując szkodliwą emisję ozonu oraz minimalizując konserwację i odpady (...). Po dodaniu nowej serii atramentów LED IDFC do naszego portfolio, klienci mają jeszcze większy wybór produktów z firmy FUJIFILM - sprawdzonego dostawcy światowej klasy rozwiązań analogowych i cyfrowych."

Nowe atramenty fleksograficzne do druku analogowego firmy FUJIFILM

Radar wstępnego wskazywania celów P-18PL zdobył II miejsce w konkursie «Innowacje dla Bezpieczeństwa i Obronności 2023»

Zaprojektowany m.in. przez firmę PIT-RADWAR radar został wybrany spośród 40 projektów z katalogu "Innowacje - Wdrożenia - Bezpieczeństwo - Obronność 2023". Gospodarz konkursu to strona internetowa: portal-mundurowy.pl, która dotyczy spraw z danych formacji w Polsce. Zdaniem organizatora konkursu najciekawsze propozycje wywodzą się zawsze z firm, uczelni i ośrodków badawczych-rozwojowych, niekoniecznie związanych z potencjałem obronnym na terenie kraju. Radar wstępnego wskazywania celów P-18PL stanowi trójwspółrzędny koncept, który pozwala rozpoznawać obiekty z dużych odległości. Jego zadaniem jest wykrywanie, czy wskazywanie celów, dla obrony przeciwlotniczej oraz przeciwrakietowej. Fazowe skanowanie przestrzeni w 2 płaszczyznach umożliwia określenie odległości, azymutu i wysokości obiektu wykrytego. Takie zdolności wynikają np. z wprowadzenia do radaru anteny aktywnej AESA (z ang. Active Electronically Scanned Array). Radar wykrywa także różne obiekty typu stealth.

Radar wstępnego wskazywania celów P-18PL

Cyfrowa platforma komunikacji FONET autorstwa WB Electronics

Jednym z zadań cyfrowej platformy komunikacji FONET jest zapewnienie digitalnej łączności głosowej, w oparciu o dostępne środki łączności. Jest to najwyższej klasy rozwiązanie zgodne z każdą z radiostacji. System: integruje elektroniczne wyposażenie pojazdu i steruje sieciami. Wyposażone w cyfrową platformę komunikacji FONET pojazdy mogą pracować chociażby na zautomatyzowanych systemach dowodzenia i kierowania ogniem. Jej modułowa koncepcja w istocie daje dobory właściwej konfiguracji dla każdego pojazdu, zapewniając kompatybilność łączności głosowej i wymiany danych. Jest to szczególnie widoczne m.in. w przypadku wozów dowodzenia, od zera powstałych na bazie platformy: KTO 8×8 ROSOMAK. Cyfrowa platforma komunikacji FONET jest świetnym przykładem nowoczesnego rozwiązania, które zapewnia w potrzebie: pełne sterowanie oraz transmisję fonii i danych w trybach jawnych i kodowanych w radiostacjach marki Harris. Architektura systemu spełnia wymogi przetwarzania informacji, o klauzuli NATO SECRET. Każde urządzenie systemu FONET jest badane, jeżeli chodzi o ważne cyberzagrożenia. Rozwinięciem systemu jest szereg rozwiązań programowych, które mają na celu realizację zadań stawianych przez nowoczesne pole walki. Dzięki wysokiemu wsparciu z branży sieci IP, a także integracji wszystkich, dostępnych środków łączności, system pozwala włączać jego pojazdy w rozległą sieć informatyczną wymiany danych oraz łączności głosowej VoIP. Każdy pojazd wojskowy wyposażony w system FONET staje się doskonałym elementem współczesnych i przyszłych systemów dowodzenia oraz zarządzania polem walki.

Ilustracja cyfrowej platformy komunikacji FONET

Usługa Microsoft Security Copilot zwiększa cyfrowe bezpieczeństwo dzięki sztucznej inteligencji

Firma Microsoft ogłosiła wprowadzenie na rynek usługi, która użytkuje sztucznej inteligencji (AI) potencjał do walki z cyberprzestępczością. Microsoft Security Copilot pozwala zespołom ds. cyberbezpieczeństwa zrozumieć zagrożenia, dając unikalne narzędzia do ich wykrywania. Usługa Microsoft Security Copilot daje wgląd w różne cyberzagrożenia. Pozwala natychmiast wyciągać wnioski z dostępnych danych, sprzyjając podjęciu potrzebnych działań w krótszym, w istocie, czasie. Zwiększa to możliwości zespołów cyberbezpieczeństwa, nadając sens wielu informacjom o zagrożeniach. Pomaga im również przebrnąć przez szum ruchu internetowego i zidentyfikować złośliwe aktywności. Usługa Microsoft Security Copilot jest już coraz lepsza tzn. zapewniono jej dostęp do zaawansowanych modeli OpenAI, ażeby wspierać wymagające zadania związane z cyberbezpieczeństwem. Wiedza o zagrożeniach opiera się np.: na danych od klientów i rozległych zasobach analitycznych Microsoft. Zespoły ds. cyberbezpieczeństwa mogą dysponować możliwościami, którymi dotychczas władały tylko największe podmioty. W ten sposób rozwiązywany jest problem niedoboru umiejętności, w dziedzinie bezpieczeństwa cyfrowego, poprzez uzupełnienie brakującej wiedzy oraz udoskonalenie przepływu pracy, czy profili podmiotów stanowiących zagrożenie. Usługa firmy Microsoft pomaga wychwycić to co może umknąć w natłoku działań, poprzez korelację i podsumowanie danych na temat ataków, a także nadawanie rangi incydentom. Microsoft Security Copilot rekomenduje dobre sposoby postępowania w celu szybkiego zaradzenia zróżnicowanym zagrożeniom w czasie.

Usługa Microsoft Security Copilot zwiększa cyfrowe bezpieczeństwo dzięki sztucznej inteligencji

Lotnisko Chopina w Warszawie z nowymi stacjami ładującymi od T-Mobile 

Na poziomie odlotów Lotniska Chopina w Warszawie zainstalowano 10 stacji ładujących od T-Mobile, z których można skorzystać o każdej porze dnia i nocy. Jest to niepowtarzalna okazja, żeby wypełnić czas rozrywką podczas oczekiwania na samolot lub przesiadkę na kolejny rejs. Niejednokrotnie urządzenia przenośne potrzebują dodatkowego zastrzyku energii, zazwyczaj przed odlotami. Takiego zmartwienia nie mają pasażerowie Lotniska Chopina w Warszawie, w którym ustawiono magentowe słupki i domki służące do szybkiego ładowania wielu rodzajów urządzeń. Na poziomie odlotów można naładować np.: smartfony oraz powerbanki. Nie trzeba się martwić o brak kabelków - wszystkie stacje ładowania są w nie zaopatrzone. Do wyboru w stacjach są różnego rodzaju końcówki. Są to doskonałe miejsca do podłączania laptopów, np. by zająć dzieci oglądaniem ulubionych bajek. Dodatkowym atutem jest możliwość ładowania, w sposób indukcyjny, baterii poprzez ładowanie indukcyjne.

Lotnisko Chopina w Warszawie z nowymi stacjami ładującymi od T-Mobile

Zobacz również:

Dowiedz się więcej na temat:

3M, Apple, Assel, AVT Korporacja, BASF, Cynel-Unipress (CYNEL), EMS Elektronix, FAULHABER, FUJIFILM, HIK-CONSULTING, IMAZO, KG Mobility, Knitter Switch, KUKA, Kontakt Chemie, LG Electronics, Micros, Microsoft, NAVITEL, Orange, Phoenix Contact, PIT-RADWAR, Samsung, SiDLY, SiMS, Sony, TELKOM-TELMOR, T-Mobile, Transfer Multisort Elektronik (TME), WB Electronics, Yaskawa, Zamel, Zortrax

Firma: AVT Korporacja
Tematyka materiału: BRAVIA OLED A80L, CYBERTECH KR 20 E, ST-965 SALSA, T787 4G, Ultracur3D RG 3280, WWK-Alpha+
AUTOR
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"