Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Sprzętowy wkład firmy Renesas Electronics w misję kosmiczną Artemis 1

Article Image
Jak informuje firma Renesas Electronics, jej odporne na promieniowanie kosmiczne układy marki Intersil zostały użyte na potrzeby misji Artemis 1, która miała start 16 listopada 2022 roku. Układy te są składową m.in. systemów zarządzania bateriami, sterowników silnika RS-25, a także blokady startu w module Space Launch System odpowiadającego za wyniesienie misji w kosmos.

W przypadku kapsuły Orion, która zgodnie z programem misji Artemis 1 okrąży Księżyc, firma Renesas Electronic dostarczyła komponenty przeznaczone dla tablic kontrolnych, komputera pokładowego, zespołu kamer dokujących, systemów dystrybucji zasilania i wyświetlaczy. Jest to portfolio marki Intersil, której układy są przewidziane m.in. do zarządzania poborem mocy i cyfrowego przetwarzania sygnałów (DSP). Przytoczona marka ma swoje wkłady w kosmiczny przemyśle od ponad 60 lat. Firma Renesas Electronics wykorzystuje to doświadczenie w celu zapewniania wydajnych podzespołów, które spełniają normy: MIL-STD-883 i MIL-PRF 38535 Class-V/Q. Są to w szczególności podzespoły dla branży obronnej. Marka Intersil uwzględnia podsystemy do krytycznych zastosowań, w zakresie np. transmisji danych i zasilania, a także telemetrii i kontroli.

Logo firmy Renesas Electronics

Jak dobitnie mówi dyrektor generalny działu "HiRel Business" w firmie Renesas Electronics, Christopher Stephens:

"Wykorzystujemy dziesięciolecia doświadczeń (...), aby tworzyć i produkować układy scalone marki Intersil, które są w stanie znieść trudne warunki otoczenia. Układy te odgrywają ważną rolę  (...) w kształtowaniu wyobraźni inżynierów, naukowców oraz wynalazców".

Więcej informacji pod adresami: link 1link 2 

Pan Christopher Stephens - dyrektor generalny działu "HiRel Business" w firmie Renesas Electronics
Wideo
Firma: Renesas Electronics
Tematyka materiału: Artemis 1, Chris Stephens, Intersil, misje kosmiczne, promieniowanie kosmiczne, Renesas Electronics
AUTOR
Źródło
renesas.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"