Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Ach te kultowe »i« w produktach firmy Apple - czym ono jest?

Article Image
Cóż, to pochodzący z 1998 roku pomysł Steve’a Jobsa, który chciał się nim wyróżnić na tle konkurencji (i to mu się udało!)

Pomysł ten wiąże się z konferencją, na której po raz pierwszy został zaprezentowany komputer iMac G3 (Macintosh) znany m.in z braku stacji dyskietek. W czasie jej trwania Jobs powiedział:

iMac łączy w sobie ekscytację siecią Internet oraz prostotę komputera Macintosh.

Pojęcia kryjące się za literką »i« w produktach Apple

Tym samym „i” oznacza tyle co internet. Ale czy tylko? Nie - to także przedstawione na zdjęciu niżej pojęcia: indywidualny/osobisty (ang. individual), polecać (ang. instruct), informować (ang. inform) i inspirować (ang. inspire), które idealnie oddają ducha wspomnianej w tytule firmy. Pojęcia te rzecz jasna wymieniono na konferencji. Jednak czy są wciąż aktualne? Odpowiedź: jak najbardziej, choć są tacy co twierdzą, że to już jedynie „mowa-trawa”. Nic bardziej mylnego - prędzej to internet jest tak oczywistym medium, że nie ma potrzeby go podkreślać. I tylko on nie jest już dłużej wskazywany (reszta nadal obowiązuje). Zresztą literka „i” stała się na dobre synonimem firmy Apple dodającym jej prestiżu – szkoda byłoby przez to ją usuwać. Na szczęście przyzwyczajenie konsumentów dobrze temu zapobiega (i niech tak zostanie). Taka to komputerowa historia!

Wideo
Firma: Apple
Tematyka materiału: Apple, iMac G3, internet, Macintosh, Steve Jobs
AUTOR
Źródło
guruprasad.net
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"