Jedną z cennych właściwości układu jest tzw. miękki start, który powoduje powolne narastanie napięcia wyjściowego po włączeniu układu. Jest to cecha bardzo pożądana dla obciążeń reaktancyjnych. Czas narastania jest regulowany za pomocą kondensatora C4. Zależnie od wymagań, jego pojemność powinna wynosić 1...4,7 mF. Ponadto, przetwornica ma wbudowane zabezpieczenia termiczne oraz nadprądowe.
Zmontowanie przetwornicy nie powinno nastręczać trudności. Trzeba przy nim zwrócić uwagę na polaryzacje kondensatorów elektrolitycznych i półprzewodników. Układ U1 oraz diodę D1 należy umieścić na niewielkim radiatorze i odizolować galwanicznie za pomocą podkładek mikowych lub silikonowych oraz tulejek pod wkręty mocujące.
Prawidłowo zmontowana przetwornica powinna zadziałać po dołączeniu zasilania. Jedyną czynnością regulacyjną jest ustawienie za pomocą potencjometru montażowego PR1 wymaganego napięcia wyjściowego.
Zalecane jest, aby napięcie wejściowe było o ok. 5 V wyższe od wyjściowego. Zminimalizuje to straty w układzie U1 oraz ograniczy grzanie się układu.