Wynik pomiaru jest prezentowany za pomocą słupka diod LED, które sterowane są przez mikrokontroler ATtiny2313. Poziom niski na odpowiednim wyprowadzeniu powoduje zaświecenie się diody, natomiast wysoki – jej zgaszenie. Rezystor R1 z kondensatorem C3 mają za zadanie wygenerowanie sygnału zerowania układu US1 po włączeniu zasilania. Zmniejsza to prawdopodobieństwo błędnego zainicjowania programu. Rezystory R2 i R3 utrzymują wyprowadzenia mikrokontrolera na poziomie logiczniej „1”, gdy zworki JP1 i JP2 są otwarte.
Złącze J2 jest przeznaczone do dołączenia czujnika temperatury. W jego roli zastosowano popularny układ DS18B20. Był on już wielokrotnie prezentowany w konstrukcjach publikowanych na łamach EP, dlatego nie zostanie tu szczegółowo omówiony. W tej konstrukcji została wykorzystano jedną z jego podstawowych zalet – możliwość zasilania go za pomocą linii danych, tzw. Parasite Power. Dzięki temu, czujnik połączony jest z płytką tylko dwoma przewodami.
Zwory JP1 i JP2 umożliwiają wybór różnych trybów pracy termometru.
Użytkownik może samodzielnie skonfigurować sposób wyświetlania, aby uzyskać wygodny dla siebie kompromis pomiędzy czytelnością, a poborem energii ze źródła zasilania. Ten drugi aspekt ma szczególne znaczenie przy wielogodzinnej pracy z zasilaniem bateryjnym.