Płytka wymaga Raspberry Pi Rev2. o rozmieszczeniu sygnałów GPIO-P1 przedstawionym w tabeli 1. Dla potrzeb współpracy domyślnie jest używany interfejs UART, wspierany przez bibliotekę libnfc. Możliwe jest też zastosowanie interfejsu I²C.
Dla ułatwienia współpracy z innymi komputerkami (oprócz Raspberry Pi) płytka ma złącze EH w standardzie Arduino.
Moduł jest oparty o popularny układ PN532 firmy NXP. Odpowiada on za kompleksową obsługę kart zbliżeniowych Mifare, umożliwiając szybkie i łatwe wykonanie urządzeń NFC.
Moduł nie odbiega od noty aplikacyjnej NXP. Rezonator kwarcowy X1 jest elementem układu zegarowego, rezystory R3 i R6, kondensatory C6, C7, C11 i C16 dopasowują antenę i stanowią filtr EMC.
Pozostałe kondensatory filtrują zasilanie. Antenę L wykonano na płytce drukowanej. Ułatwia to uruchomienie modułu uwalniając od konieczności nawijania cewek antenowych. Niestety, jest okupione nieco mniejszą dobrocią ograniczającą zasięg do ok. 3 cm w przypadku kart i 1 cm w przypadku żetonów.
Do komunikacji z Raspberry jest wykorzystywany interfejs UART. Aby nie ograniczać użyteczności pozostawiono także możliwość komunikacji poprzez I²C. Wyboru interfejsu dokonuje się za pomocą zwór SSEL/SSEL1/SSEL2, zgodnie z opisem umieszczonym na płytce. Dodatkowo, interfejs komunikacyjny wyprowadzono na złącze „I²C” zgodne z Arduino.
Moduł jest zasilany z 5 V. Należy pamiętać o konieczności dopasowania poziomów logicznych interfejsu w zależności od współpracującego układu, gdyż PN532 pracuje z napięciem 3,3 V. Moduł ma sygnalizację załączenia zasilania za pomocą diody świecącej LD1 oraz diodę LD2 sterowaną z GPIO4, która może być użyta do sygnalizacji działania NFC.
Układ zmontowano na niewielkiej, dwustronnej płytce drukowanej. Montaż nie wymaga opisu, należy tylko zwrócić uwagę na prawidłowe przylutowanie pada termicznego U1 oraz odpowiednie wlutowanie zwór SSEL/SSEL1/SSEL2 w zależności od używanego interfejsu komunikacyjnego (domyślnie UART).