- cztery wejścia dla przycisków lub styków wyposażone w układ eliminacji drgań styków oraz zabezpieczenie przed skutkami wyładowań ESD,
- cztery wyjścia dla sygnalizatorów LED zasilanych napięciem 24 V, o obciążalności 20 mA na każde wyjście,
- kontrola pracy układu za pomocą programowalnego ekspandera GPIO dla magistrali I²C typu PCA9531,
- płytka formatu RPi Zero.
Aparatura standardu M22 zaprojektowana jest w formie składanych elementów łączących, sygnalizacyjnych, manipulacyjnych oraz ramki montażowej. Elementy M22 oferowane są przez praktycznie wszystkich producentów osprzętu automatyki, a dzięki modułowej budowie w łatwy sposób możemy poskładać żądany element sterująco-sygnalizacyjny. Jako akcesoria dodatkowe dostępne są tabliczki z oznaczeniami położenia przełączników, uszczelnienia elementów manipulacyjnych oraz standardowe obudowy z otworami montażowymi dla jednego lub kilku elementów, co w typowych rozwiązaniach uwalnia od uciążliwych prac mechanicznych.
Podłączenie elektryczne elementów stykowych jest trywialne niezależnie od typu styku NO lub NC, większym problemem jest sterowanie elementami sygnalizacyjnymi. Podzielone są one na dwa typy: przystosowane do pracy bezpośrednio z napięciem sieciowym 230 V AC lub napięciem bezpiecznym 24 V AC/DC. Polecam elementy zasilane napięciem bezpiecznym 24 V, większość typów toleruje zakres 12...30 V zarówno napięcia stałego jak i przemiennego. W przypadku sygnalizatorów LED, pobierany prąd mieści się w granicach kilkudziesięciu mA. Elementów sygnalizacyjnych z żarówkami, ze względu na zawodność i znaczny pobór mocy, należy raczej unikać.
Zaprezentowany minimoduł ułatwia zastosowanie standardowej przemysłowej aparatury M22, takiej jak przyciski i lampki kontrolne, w połączeniu z płytkami RPi Zero i nie tylko.