Układy elektroniczne subwooferów aktywnych stosowanych w technice nagłośnieniowej są narażone na przeciążenie spowodowane podaniem na ich wejścia sygnałów o zbyt dużej amplitudzie. Pewne rozwiązanie tego problemu może stanowić zastosowanie w układzie prostego limitera. Zadaniem tego układu będzie nadążna rejestracja poziomu sygnału wyjściowego stopnia końcowego subwoofera i zmniejszanie wzmocnienia pierwszego stopnia przedwzmacniacza w przypadku zarejestrowania sygnału o zbyt dużej amplitudzie. Zaproponowany układ elektroniczny limitera jest prosty i niezawodny. Bardzo podobne rozwiązanie stosowano swego czasu w projekcie subwoofera typu Aktiv 250 produkowanego przez wrzesińską firmę Tonsil.
Do zasilania wzmacniacza mocy służy toroidalny transformator sieciowy Tr1 dołączany do sieci zasilającej za pośrednictwem włącznika dwusekcyjnego. Uzwojenie pierwotne transformatora zabezpieczone jest bezpiecznikiem zwłocznym B1.
Uzwojenie wtórne tego transformatora posiada odczep wyprowadzony ze środka tego uzwojenia. Elementy: B2, B3, M1, C2, C3, C7 oraz C8 wchodzą w skład zestawu do samodzielnego montażu typu AVT1505/2 i są zamontowane na osobnym obwodzie drukowanym tworząc zasilacz symetryczny dostarczający do wzmacniacza napięcia ±30 V. Układ zasilania uzupełniono o elementy C4, US1, C5, C6, C9, US2, C10 oraz C11, pozwalające na obniżenie symetrycznych względem masy napięć zasilania do poziomu ±15 V, co z kolei pozwala na wykorzystanie ich do zasilania układu zwrotnicy aktywnej subwoofera oraz układów pomocniczych, do których zalicza się m.in. układ limitera. Schemat zawiera także układ typu Ground-Lift składający się z elementów R1, C1 oraz D1. Układ ten służy do przerywania pętli masy w przypadku, gdyby źródło sygnału podłączone do subwoofera było jednocześnie podłączone do zacisku ochronnego PE sieci zasilającej.