- Sygnał analogowy na wejściu i wyjściu, obróbka cyfrowa.
- Częstotliwość próbkowania 48 kHz lub 96 kHz.
- Czas opóźnienia do 170 ms w trybie stereofonicznym, do 340 ms w trybie monofonicznym (połączenie szeregowe 2 kanałów).
- Opóźnienie może być zmieniane w 32 krokach (ustawiane ze pomocą zworek).
- Zasilanie 5 V DC.
Układ pracuje z sygnałem analogowym o poziomie liniowym. Przetwornik A/D dokonuje konwersji sygnału analogowego na cyfrowy w standardzie I²S. Specjalizowana pamięć TPA5052 (firmy Texas Instruments) opóźnia sygnał danych I²S pomiędzy wejściowym przetwornikiem A/D a wyjściowym D/A. Dzięki zastosowaniu układu opóźniającego, wykorzystywanego w telewizji cyfrowej do wyrównywania opóźnienia pomiędzy obrazem i dźwiękiem, budowa urządzenia jest nieskomplikowana, a osiągnięte parametry są bardziej niż zadowalające.
Częstotliwość próbkowania może być dostosowana do wymagań jakościowych i do obróbki sygnału audio może wynosić 96 kHz, do obróbki sygnału z instrumentów muzycznych w kanałach efektowych można obniżyć ją do 48 kHz. Maksymalny czas opóźnienia wynosi 170 ms przy częstotliwości próbkowania 48 kHz w każdym kanale i może być regulowany za pomocą zworek w 32 krokach (wspólnych dla obu kanałów). W trybie monofonicznym, przy połączeniu szeregowym obu kanałów, można uzyskać maksymalny czas opóźnienia 340 ms (2×8191 sampli).
Sygnał wejściowy z gniazda IN, po odseparowaniu składowej stałej i podstawowej filtracji dolnoprzepustowej jest podawany na wejście przetwornika A/D typu PCM1803 (U1). Pracuje on w trybie master i jest taktowany zewnętrznym, stabilnym generatorem kwarcowym OSC o częstotliwości zależnej od zastosowania:
- 12,288 MHz dla częstotliwości próbkowania 48 kHz, do tworzenia dłuższych opóźnień i przy paśmie przenoszenia rzędu 20 kHz dla np. efektów instrumentalnych.
- 24,576 MHz dla częstotliwości próbkowania 96 kHz, krótszych opóźnień i pasma przenoszenia powyżej 40 kHz, w torach audio wysokiej jakości.