Schemat elektryczny składa się z trzech bloków. Pierwszy blok jest zbudowany na układzie czasowym NE555, który pełni rolę generatora wolnych przebiegów. Za prędkość „rotacji” są odpowiedzialne potencjometr VR1 i kondensator C1 oraz potencjometr logarytmiczny VR3 i kondensator C2. Potencjometr VR3 przy maksymalnej rezystancji powoduje wzrost szybkości rotacji. Prędkość rotacji mieści się w zakresie od 20…75 Hz. Ta wartość jest przybliżona i wynika z tolerancji kondensatorów. Czas szybkości rotacji zostaje zmniejszony, gdy skręcimy potencjometr VR3, aby jego rezystancja zmalała do zera, wówczas otrzymamy prędkość rotacji w zakresie 0,02…3 Hz.
Głębię sygnału z generatora LFO sterujemy za pomocą potencjometru VR2, który jest dołączony do wtórnika napięciowego zbudowanego na wzmacniaczu operacyjnym US2 zastosowanego w celu dopasowania rezystancji potencjometru do oscylatora zbudowanego na US3. Częstotliwość oscylatora zbudowanego z US3 mieści się w zakresie 110…2150 Hz. Wraz z dołączeniem kondensatora C5 do zsumowanych pojemności C3 i C4, zakres częstotliwości wynosi 30…300 Hz.
Regulacja zakresu częstotliwości jest wspomagana potencjometrem VR5. Dodatkowo, szeregowo z tym potencjometrem włączono przełącznik dźwigienkowy SW2, którym możemy odłączać potencjometr VR5 i kondensator C5.
Na wyjściu US3 został dodany SW4 przełącznik dwuobwodowy dźwigienkowy, do którego zewnętrznych pinów połączonych „na krzyż” przylutowano diodę, a dwa piny środkowe dołączono do wejścia sterowania napięciowego (nóżka 5) i wyjścia układu NE555 (nóżka 3). Dodanie diody LED w pętli sprzężenia powoduje sumowanie się napięć, gdy tylko zostanie przekroczony próg napięcia przewodzenia diody. Taka kombinacja powoduje skokowy zakres napięcia modulacji, co pozwala na uzyskanie oryginalnego, „zwariowanego” brzmienie naszej „dub siren”. Dodatkowo, za rezystorem R6 jest włączony przełącznik SW5, którym wybieramy rodzaj dźwięku syreny.
Układ jest wyposażony w tzw. stop. Steruje się go za pomocą przycisku SW1, którego przytrzymanie wyłącza oba generatory, a puszczenie włącza.