Układ jest oparty o mikrokontroler ATtiny26 (U2). Pomiar prądu wykonywany jest pośrednio, na rezystorach o rezystancji 1 Ω włączonych w obwód katody lampy mocy. Aby nie wpływać znacząco na punkt pracy lampy, rezystor musi mieć niewielką rezystancję. Napięcie odpowiadające prądowi jest wzmacniane 10-krotnie za pomocą wzmacniaczy układu U1 i doprowadzone jest do przetwornika A/C wbudowanego w mikrokontroler U2. Wynik pomiaru jest wyświetlany na wyświetlaczu LCD o rozdzielczości 2 linie×8 znaków dołączonym do złącza J2. W zależności od ustawienia zwory J3 jest możliwy pomiar w jednym (monoblok) lub w dwóch kanałach (wzmacniacz stereo).
Tranzystor Q1 z elementami towarzyszącymi steruje przekaźnikiem opóźnionego załączania napięcia anodowego, którego czas ustalono na 60 sekund. Odliczanie czasu jest sygnalizowane na wyświetlaczu LCD. Zasilacz układu jest typowy i nie wymaga dokładnego opisu. Do zasilania zastosowano niewielki transformator o mocy 2 VA, oddzielony galwanicznie od układu wzmacniacza. Zwiększa to elastyczność zastosowań, ale każdorazowo w wypadku wzmacniacza stereofonicznego należy sprawdzić czy podłączenia nie spowodują nieprawidłowej pracy wzmacniacza.
Potencjometr RV1 umożliwia ustalenie kontrastu, rezystory R7 i R8 odpowiadają za intensywność podświetlenia. W modelu zastosowano wyświetlacz negatywowy z podświetleniem bursztynowym, ładnie komponującym się z grzejnikami lamp.