Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Analogowy automat perkusyjny

Article Image
Elmax
Prosty automat, opisany w artykule, może być zbudowany nawet przez niezbyt doświadczonego elektronika. Urządzenie odtwarza kultowe brzmienia starych maszyn perkusyjnych. Projekt z pewnością zainteresuje wielu Czytelników, choćby z racji panującej mody na muzyczne „analogi”.

Do czego to służy?

Automaty perkusyjne są to urządzenia imitujące dźwięki instrumentów perkusyjnych i odtwarzające rytmy zapisane w pamięci. Zaczęły się rozpowszechnać w latach 60. ubiegłego wieku i… szybko wywołały protesty perkusistów obawiających się bezrobocia. Czas jednak pokazał, że w większości stylów muzycznych żywego perkusisty maszyną zastąpić się nie da. Za to automaty walnie przyczyniły się do powstania gatunków „pop elektroniczny” i „rock elektroniczny”, których nieodłączną cechą jest właśnie specyficzne brzmienie automatycznej perkusji.

W artykule opisano prosty automat perkusyjny z analogowym torem dźwiękowym. W krajowej prasie elektronicznej ostatnich 30 lat brakuje opisów tego typu urządzeń, choć jestem pewien, że spotkałyby się one z dużym zainteresowaniem.

Aby przeczytać ten artykuł kup e-wydanie
Kup teraz
Do pobrania
Download icon Materiały dodatkowe - Analogowy automat perkusyjny
Firma:
Tematyka materiału: urządzenie imitujące dźwięki instrumentów perkusyjnych i odtwarzające rytmy zapisane w pamięci
AUTOR
Źródło
Elektronika dla Wszystkich luty 2023
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"