- Wzmacniacz zmontowany na pojedynczej, dwustronnej płytce drukowanej.
- Zbudowany z użyciem lamp 6SN7 oraz 6B4G.
- Mocy wyjściowa 2…2,5 W/8 Ω
W konstrukcji zastosowano dwie lampy: w stopniu wzmocnienia napięciowego pracuje popularna, podwójna trioda małej mocy 6SN7, a w stopniu mocy bezpośrednio żarzona trioda 6B4G. Zastosowane lampy umożliwiają wykonanie nieskomplikowanego elektrycznie wzmacniacza o mocy 2,0…2,5 W pracującego w konfiguracji SE.
Wzmacniacz jest wykonany na pojedynczej płytce drukowanej zawierającej wszystkie elementy z wyjątkiem transformatorów i gniazd przyłączeniowych. Sygnał wejściowy z gniazda J1 jest doprowadzony do dwustopniowego wzmacniacza opartego na lampie V1. Sygnał o amplitudzie odpowiedniej do wysterowania lampy V2 poprzez kondensator C1 jest doprowadzony do siatki lampy końcowej V2. Rezystor R12 ustala punkt pracy lampy V2. Ze względu na wydzielaną moc ten rezystor musi być zamontowany na radiatorze. Rezystor R16 umożliwia pośredni pomiar prądu anodowego dla sprawdzenia punktu pracy (złącze TEST, 0,55…0,65 V). W obwód anodowy poprzez złącze J2 jest włączony transformator wyjściowy James JS-6112HS dopasowujący wysoką impedancję wyjściową lampy do niskoomowego obciążenia. W modelu wykorzystano odczepy 2,5 k/8 Ω. Zastosowany transformator jest uniwersalny i bez dodatkowych problemów można wykorzystać odczepy 4/8/16 Ω w zależności od impedancji posiadanych głośników.
Układ uzupełniają zasilacze: napięcia anodowego opartego o filtr aktywny na tranzystorze Q1 współpracujący z szybkim prostownikiem D5…D8 oraz zasilacz żarzenia oparty o U1 LT1085, współpracujący z prostownikiem na diodach Schottky'ego D1…4 o napięciu wyjściowym 6,3 V ustalonym za pomocą dzielnika R17/R18. Dioda świecąca LD1 sygnalizuje załączenie napięcia zasilania.