Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Pierścień, który może Cię uratować, czyli futurystyczny monitor twojego zdrowia

Article Image
Elmax
Urządzenie tu pokazane jest kategorii Internetu Rzeczy IoT. Małe rozmiary pozwolą abyś miał je zawsze przy sobie, a czujniki tu zastosowane będą na bieżąco monitorować „parametry twojego zdrowia”.

Rodzaj danych zależy od zastosowanych czujników, natomiast nasz monitor pozwoli na ich akwizycję, jak również może je przesłać w dowolne miejsce będące w zasięgu sieci Internet. W szczególności do twojego lekarza, dzięki czemu możesz czuć się bezpiecznie nie opuszczając swojego mieszkania. Oprócz czujników, urządzenie wyposażono w przycisk alarmujący SOS. Możesz wezwać pomoc, przesyłając równocześnie dane twojego zdrowia. SOS może być oczywiście także adresowany do innych służb, generalnie w zakresie bezpieczeństwa. Urządzenie może pracować w dowolnym miejscu Globu i nie ma także ograniczeń pod względem adresu, gdzie newralgiczne dane należy przesłać. Autor przewidział zastosowanie na dużych obszarach Półwyspu Indyjskiego, gdzie szybkie dotarcie do lekarza lub szpitala jest często bardzo utrudnione. 

Spróbujmy zatem wykonać urządzenie i system, który zaradzi tym problemom. Oprócz samego urządzenia będzie potrzebny spersonalizowany adres, pod który dane będą przesyłane. 

Aby przeczytać ten artykuł kup e-wydanie
Kup teraz
Firma:
Tematyka materiału: Internet Rzeczy, IoT, pulsoksymetr, ESP8266, MAX30100, LM35, ThingSpeak, SOS, Wi-Fi
AUTOR
Źródło
Elektronika dla Wszystkich kwiecień 2023
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"