- Rejestrowanie temperatury, napięcia zasilającego i dwóch napięć wejściowych w pliku CSV na karcie SD.
- Napięcie wejściowe z zakresu 0…15 V lub 0…40 V.
- Napięcie zasilające 3,1…4,2 V (akumulator Li-Ion), maksymalny pobór prądu ok. 20 mA.
- Nieprzerwana praca przez ok. 3 doby przy zasilaniu z akumulatora o pojemności 1200 mAh.
- Mikrokontroler ATmega32, oprogramowanie w języku C.
Urządzenie jest zasilane za pomocą baterii litowo-jonowej o pojemności 1800 mAh z telefonu komórkowego. Napięcie zasilania płytki rejestratora mieści się w zakresie 3,1…4,2 V. Dla uproszczenia budowy rejestratora i ze względu na charakter zasilania dostarczanego przez akumulator, nie zastosowano stabilizatora scalonego. Po dołączeniu baterii na stałe jest zasilany tylko układ zegara RTC – U6 (PCF8583T), dzięki czemu nie trzeba po każdym włączeniu urządzenia ustawiać daty i godziny. Pobór prądu przez ten układ jest znikomy i wynosi jedynie 50 mA. Reszta urządzenia jest zasilana za pośrednictwem wyłącznika.
Sercem rejestratora jest mikrokontroler ATmega32A taktowany za pomocą wewnętrznego oscylatora RC o częstotliwości 1 MHz. Do sygnalizowania jego statusu służą dwie diody LED przyłączone do mikrokontrolera. Trzecią diodę dołączono do wyjścia PROG układu scalonej ładowarki akumulatorów Li-Ion – MCP73831. Służy ona do sygnalizowania stanu ładowania baterii (dioda świeci się podczas ładowania baterii, a po jej naładowaniu gaśnie). Ładowarka jest zasilana za pośrednictwem gniazda mini USB. Rolę czujnika temperatury pełni DS18B20 firmy Maxim-Dallas dołączany do mikrokontrolera poprzez interfejs 1-Wire.
Do wejścia przetwornika A/C doprowadzono napięcie zasilające. Gdy jego wartość osiągnie wartość 3,1 V, rejestrator wyłącza się (mikrokontroler jest wprowadzany w tryb Power Down). Ten mechanizm ma na celu ochronę akumulatora zasilającego przed zbyt głębokim rozładowaniem. Jeśli dojdzie do wyłączenia zasilania, to należy po prostu naładować akumulator oraz wyłączyć i włączyć zasilanie za pomocą wyłącznika, co spowoduje restart mikrokontrolera.
Na pinie zasilającym część analogową mikrokontrolera (AVCC) zastosowano filtr LC. Dla poprawienia dokładności pomiarów zastosowano zewnętrze źródło napięcia odniesienia – jego rolę pełni układ U5. Jego napięcie wyjściowe wynosi 2,5 V z dokładnością 1%. Pomiar napięcia baterii zasilającej odbywa się poprzez dzielnik napięcia z dwóch rezystorów 10 kΩ/1%, dzięki czemu w skrajnym wypadku (4,2 V) napięcie na wejściu przetwornika nie przekracza 2,5 V, tj. napięcia maksymalnego. Pozostałe dwa kanały, do których można dołączyć napięcia z zakresu 0…40 V i 0…15 V również dołączone są przez dzielniki, ale o innym stopniu podziału (150 kΩ/10 kΩ oraz 10 kΩ/2 kΩ). Dla kanału pierwszego współczynnik podziału wynosi 15, natomiast dla drugiego 5. Są to liczby całkowite, dzięki czemu łatwo je zaimplementować przy przeliczaniu wartości z przetwornika na rzeczywiste napięcie.