Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Prośby nie działają! Potrzebujesz tego odstraszacza/eliminatora

Article Image
Elmax
Czy Twoja skrzynka na listy jest pełna śmieci, mimo że masz napis BEZ ULOTEK PROSZĘ? Jeśli tak, musisz zbudować nasz odstraszacz/eliminator niechcianej poczty. Może to niecałkowicie uniemożliwi wrzucanie niechcianej poczty do Twojej skrzynki… ale powinno przynajmniej pomóc. I będziesz się dobrze bawił, obserwując reakcje niedoszłego mistrza spamu!

Spójrzmy prawdzie w oczy, ludzie, którzy dostarczają niechcianą pocztę, muszą być całkowicie ślepi (lub być analfabetami!), ponieważ wydają się nie rozumieć drukowanych wielkimi literami plakietek „NIE DLA ULOTEK” lub „BEZ MATERIAŁÓW REKLAMOWYCH” na Twojej skrzynce pocztowej. Ale miejmy nadzieję, że oni nie są przynajmniej głusi; właśnie tam pojawia się ten gadżet. Za nieco ponad dwa dolary (plus kilka drobiazgów, które prawdopodobnie już masz), możesz zbudować ten cyfrowy rejestrator dźwięku/urządzenie do odtwarzania. 

Wyobraź sobie, że kiedy wpychają kolejną ulotkę do twojej skrzynki na listy, głos krzyczy do nich: „HEJ TY! NIE WRZUCAJ ŚMIECI!” To tylko jedno z wielu jego zastosowań! Ale zasadniczo jest to po prostu zabawny projekt, do którego prawdopodobnie mógłbyś wymyślić setki zastosowań. 

Może przełącznik na drzwiach sypialni i głos mówiący „siostry niemile widziane!”? Nawiasem mówiąc, nawet z napisem „BEZ ULOTEK PROSZĘ”, umieszczenie ulotki w Twojej skrzynce pocztowej przez firmę lub osobę fizyczną nie jest nielegalne (nawet jeśli jest to sprzeczne z branżowym kodeksem postępowania). 

Problem tkwi w psychologii narcyzmu roznosicieli: śmieci, które Ci dostarczają, nie są śmieciami – to ważne wiadomości, których nie otrzymałbyś żadną inną drogą.  

Dlatego żaden znak nie ma do nich zastosowania. I tak do następnego gościa ze śmieciami! 

Więc ludzie, którzy wpychają spam do twojej skrzynki, nie mogą zostać aresztowani! Ale tym urządzeniem można ich zniechęcić (i pewnie zirytować). 

Jeśli rzeczywiście lubisz i chcesz otrzymywać niechcianą pocztę (i jest to jedyna poczta, jaką otrzymujesz w dzisiejszych czasach), nie realizuj tego projektu. 

A może powinieneś go zbudować i użyć, aby podziękować ludziom, którzy dostarczają Ci darmowe katalogi?

Jak to działa? 

Za każdym razem, gdy ulotka lub katalog trafia do Twojej skrzynki na listy, dodatkowa waga powinna wystarczyć do uruchomienia mikroprzełącznika – i roznosiciel witany jest komunikatem – np. „Prosimy wrzucać tylko adresowane przesyłki… jesteśmy – obserwujemy Cię!”. 

Następnie baw się dobrze, obserwując ich reakcje! (Pech, jeśli to twoja poczta dostarcza śmieci, jak to się czasem zdarza!). 

Możesz umieścić dowolną wiadomość w dowolnym języku. Odradzamy nagrywanie tyrady przekleństw, chociaż byłoby to oczywiście możliwe, ponieważ może trafić do nieodpowiednich uszu. 

Płytka nie ma zbyt wielu elementów; składa się z gotowego, niedrogiego dyktafonu cyfrowego, który jest zainstalowany w plastikowym pudełku wraz z mikroprzełącznikiem i baterią. Następnie staje się wymiataczem niechcianej poczty! 

Aby przeczytać ten artykuł kup e-wydanie
Kup teraz
Firma:
Tematyka materiału: ISD1820, spam, niechciana poczta, ulotki, poczta
AUTOR
Źródło
Elektronika dla Wszystkich sierpień 2022
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"