Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Inteligentne urządzenie SOS, które uruchamia alarm i wysyła lokalizację

Article Image
Elmax
Celem tego projektu jest opracowanie noszonego na ciele urządzenia bezpieczeństwa i alarmowego, które może być łatwo obsługiwane, zwłaszcza przez dzieci i osoby starsze, gdy znajdą się w niebezpieczeństwie. Może się to przydać, ponieważ na świecie stale rośnie liczba przestępstw.

Osoby starsze mieszkające samotnie są narażone na sytuacje paniki ze względów bezpieczeństwa, a czasem ze względu na stan zdrowia. Urządzenie to może wysyłać wezwanie SOS i w razie potrzeby jednocześnie podnosić alarm.

Najczęściej używanym do tego celu urządzeniem jest przycisk SOS. Jest to dyskretne urządzenie, które umożliwia użytkownikowi wysłanie alarmu SOS w celu szybkiego wezwania pomocy od zaufanej osoby za pomocą sieci GSM, GPS lub GPRS. Jest on stosowany przede wszystkim w alarmach antyagresyjnych w sklepach jubilerskich, bankach i małych firmach, a także do ochrony osobistej.

W tym projekcie zamierzamy zbudować własną, ekonomiczną wersję przycisku SOS, który jest dyskretny i wykorzystuje najlepsze w swojej klasie moduły GSM-GPS wraz z brzęczykiem o wysokim natężeniu dźwięku.

Aby przeczytać ten artykuł kup e-wydanie
Kup teraz
Firma:
Tematyka materiału: SOS, GPRS, GSM, GPS, SMS, SIM800L, Neo-5M, Arduino IDE, LED, SIM, EasyEDA
AUTOR
Źródło
Elektronika dla Wszystkich lipiec 2022
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"