Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Alarm do sejfów hotelowych dla podróżnych

Article Image
Elmax
Jeżeli turystyka nie jest nam obca, to pewnie znamy się już z małymi sejfami znajdującymi się w każdym pokoju w większości hoteli i w kabinach na statkach wycieczkowych. Opisany tu alarm do sejfów hotelowych informuje, że sejf został otwarty pod nieobecność użytkownika, a także daje sprawcy bardzo złe przeczucie, że został wykryty. Ich naturalną reakcją będzie natychmiastowe zamknięcie sejfu i ucieczka.

Każdy, kto regularnie podróżuje statkami wycieczkowymi lub zatrzymuje się w hotelach, zna wszechobecny sejf pokojowy, który zazwyczaj znajduje się w szafie. Sejf jest wyposażony w 4-cyfrowy wyświetlacz LED oraz klawiaturę numeryczną, która umożliwia wprowadzenie 4-cyfrowego kodu przed zamknięciem sejfu i ponownie przed jego otwarciem. Są one bardzo poręczne, ale naiwnością byłoby sądzić, że zapewniają wysoki stopień bezpieczeństwa naszym kosztownościom. W końcu, jeśli zapomnimy kodu lub sejf ulegnie awarii, otwarcie go przez personel hotelowy jest dość prostym zadaniem. Oznacza to, że w korytarzach hoteli lub statków mogą czaić się osoby, którym nie leży na sercu dobro pasażera. A skoro będą próbować swoich podstępnych działań pod naszą nieobecność, jak możemy ich do tego zniechęcić? Odpowiedź brzmi: skorzystać z naszego Alarmu sejfu hotelowego.

Oczywiście alarm ten można także umieścić w sejfie domowym, w szafce na dokumenty lub w szufladzie biurka, które mają być monitorowane. Można go też użyć do monitorowania szafki z narzędziami, spiżarni (przed głodnymi nastolatkami grasującymi nocą?) lub innych miejsc.

Alarm sejfu hotelowego to małe plastikowe pudełko z dwoma LEDami (czerwonym i zielonym) oraz dwoma przyciskami. Fotorezystor (LDR) wykrywa otwarcie sejfu i reaguje na światło w pomieszczeniu lub latarkę. LED zaczyna natychmiast migać i jeśli w ciągu 15 sekund nie wprowadzi się kodu za pomocą dwóch przycisków, wbudowany przetwornik piezoelektryczny zacznie krzyczeć na nas (lub sprawcę).

Czas trwania alarmu wynosi 60 sekund (ustawienie domyślne), ale można go ustawić w zakresie od 10 sekund do 120 sekund, w dziesięciosekundowych odstępach.

Jeśli sejf został otwarty podczas nieobecności użytkownika, alarm zasygnalizuje to miganiem na przemian czerwonego i zielonego LEDa. Aby anulować ten stan alarmowy, wystarczy wprowadzić kod, naciskając, w normalny sposób, dwa przyciski.

Sposób wprowadzania kodu i różne ustawienia czasu zostaną opisane w dalszej części artykułu.

Aby przeczytać ten artykuł kup e-wydanie
Kup teraz
Firma:
Tematyka materiału: Alarm, sejf, ochrona, programowanie, mikrokontroler, PIC, kod dostępu, hotel
AUTOR
Źródło
Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2022
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"