Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Moduł Espressif ESP32-WROVER

Article Image
Dzięki uprzejmości firmy Soyter mamy do rozdania czytelnikom 10 modułów Wi-Fi/Bluetooth firmy Espressif, opartych o popularny układ ESP32. ESP32-WROVER to moduł procesorowy, obsługujący Wi-Fi, Bluetooth klasyczny oraz Bluetooth Low Energy, o bardzo rozbudowanych funkcjach. Pozwala to na zastosowanie go w bardzo wielu aplikacjach, poczynając od sieci bezprzewodowych, przez bardziej wymagające zadanie takie jak enkodowanie audio, strumieniowanie dźwięku i dekodowanie MP3.

Sercem modułu jest chip ESP32-D0WDQ6, znany między innymi z modułu ESP-WROOM-32. W porównaniu do poprzednika moduł ESP32-WROVER rozbudowano o dodatkową, 32-megabitową pamięć RAM (PSRAM). Zatem w module mamy 4 MB pamięci SPI flash oraz 4 MB pamięci PSRAM. W przypadku modułu mamy dostępne dwa sposoby wykorzystania toru antenowego – antenę na PCB w postaci ścieżki oraz złącze IPEX za pomocą, którego mamy możliwość podłączenia anteny zewnętrznej. Wykorzystane w module dwurdzeniowy układ ESP32 ma możliwość elastycznego ustawienia częstotliwości taktowania zegara pomiędzy 80 a 240 MHz.

Użytkownik ma także możliwość odłączenia zasilania głównego procesora i pozostawienie w trybie pracy jedynie rdzenia low-power, który będzie monitorował peryferia pod kątem zmian lub przekroczeń wartości ustalonych parametrów. ESP-WROVER może być wykorzystany do rozwiązań zasilanych bateryjnie oraz noszonych na ciele. Na module można uruchomić system FreeRTOS z LwIP, dodatkowo ma wbudowaną akceleracje sprzętową oraz umożliwia bezpieczną (zaszyfrowaną) zdalną aktualizację oprogramowania (OTA).

Zakończone
Firma:
Źródło
Soyter Components
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
Oceń najnowsze wydanie EdW
Wypełnij ankietę i odbierz prezent
Deadline
31.12.2022
Koniec zgłoszeń
Zakończone
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"