Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Wygraj płytkę rozwojową Microchip PIC24F LCD i USB

Article Image
Płytka rozwojowa Microchip PIC24F LCD i USB Curiosity Development Board (DM240018) to w pełni zintegrowana platforma rozwojowa, przeznaczona do odkrywania możliwości interfejsów z segmentowymi wyświetlaczami LCD oraz różnych funkcji mikrokontrolerów PIC24F. Układy te odznaczają się niskim poborem mocy, zintegrowanym interfejsem USB i zintegrowanym kontrolerem wyświetlaczy LCD.

Płytka została staranie zaprojektowana od podstaw, aby w pełni wykorzystać możliwości zastosowanego mikrokontrolera – PIC24FJ512GU410 z kontrolerem USB i LCD. Zastosowane złącza i optymalne połączenia zapewniają dostęp do niezależnych urządzeń peryferyjnych (CIP). Wbudowane w układ scalony bloki CIP integrują wiele różnych funkcji systemowych w jednym MCU, upraszczając projekt i utrzymując niskie zużycie energii systemu oraz koszty BOM.

Kontroler LCD pozwala płynnie sterować wyświetlaczem LCD o aż 480 segmentach (64 segmenty i 8 linii wspólnych) nawet przy aktywnych trybach oszczędzania energii. Dzięki nowej funkcji – animacji niezależnej od rdzenia mikrokontrolera, na wyświetlaczu LCD można również wizualizować proste animacje, nawet jeśli MCU znajduje się w trybie oszczędzania energii. Płytka pozwala na pomiar prądu urządzenia i pozwala na uruchomienie zasilania z dodatkowej baterii pastylkowej.

Mikrokontroler PIC24FJ512GU410 jest 16-bitowym układem taktowanym z częstotliwością do 16 MHz. Oferuje do 512 kB pamięci Flash zorganizowanej w dwóch partycjach, obsługującą aktualizacje OTA w czasie rzeczywistym i emulację pamięci EEPROM.

Na płytce znajduje się programator/debugger, zatem nie wymaga dodatkowego sprzętu do współpracy z MPLAB X IDE i MPLAB Code Configurator (MCC) firmy Microchip. Rozbudowane środowisko programistyczne oraz graficzne narzędzia konfiguracyjne obsługujące mikrokontrolery PIC24F pozwalają na przejście od koncepcji projektu do prototypu w bardzo krótkim czasie.

Aby mieć szansę na wygranie Microchip PIC24F LCD i USB Curiosity Development Board lub, aby otrzymać kupon rabatowy 15% i bezpłatną wysyłkę, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie: https://page.microchip.com/E-Prak-LCD.html

Szczegółowe informacje na temat płytki rozwojowej można znaleźć tu: https://www.microchip.com/en-us/development-tool/dm240018

Natomiast dokumentacja mikrokontrolera jest dostępna tu: https://www.microchip.com/en-us/product/pic24fj512gu410

Firma: Microchip Technology
Tematyka materiału: Microchip PIC24F LCD i USB, konkurs
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"