Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Wygraj płytkę ewaluacyjną Microchip ATtiny817 Xplained Pro

Article Image
Układ ATtiny817 to nowoczesny 8-bitowy mikrokontroler AVR, który jest wyposażony w bogaty zestaw peryferiów w dużym stopniu niezależnych od rdzenia. Są to m.in. 16-bitowe timery, przetwornik ADC (10-bitowy) oraz DAC (8-bitowy), interfejsy UART/SPI/I²C, a także kontroler klawiatury dotykowej QTouch, blok logiki programowalnej CCL, zegar RTC oraz wiele innych przydatnych komponentów. Na płytce Xplained Pro mikrokontroler jest połączony ze zintegrowanym programatorem/debuggerem EDBG, który zapewnia bezproblemową integrację z Atmel Studio.

Zestaw ewaluacyjny ATtiny817 Xplained Pro to platforma sprzętowa pozwalająca na szybkie rozpoczęcie prototypowania z mikrokontrolerem ATtiny817 z rodziny tinyAVR. Pozostałe układy tej serii to ATtiny816, ATtiny814 i ATtiny417. Zestaw ewaluacyjny zawiera zintegrowany debugger EDBG, który jest kompozytowym urządzeniem USB z dodatkowym wirtualnym portem COM oraz interfejsem DGI (Data Gateway Interface). EDBG umożliwia programowanie i debugowanie mikrokontrolera poprzez środowisko Atmel Studio lub MPLAB X. Wirtualny port COM jest połączony z interfejsem UART mikrokontrolera i jest gotowym torem do przesyłania danych z aplikacji użytkownika. Natomiast DGI służy do przesyłania informacji o zdarzeniach wraz z ich znacznikiem czasowym współpracując z aplikacją do wizualizacji danych.

Rysunek 1. Uproszczony schemat modułu XAM – Xplained Pro Analog Module

Zestaw ewaluacyjny zawiera rozbudowany blok do pomiaru prądu pobieranego przez mikrokontroler i/lub układy peryferyjne. Jest to XAM – Xplained Pro Analog Module i składa się z: rezystorów bocznikowych z przełącznikiem wyboru zakresu, przedwzmacniacza, dwóch aktywnych filtrów ze wzmocnieniem oraz obwodów napięcia referencyjnego i kalibracji. Takie rozwiązanie umożliwia osiągnięcie czterech zakresów pomiarowych od 1 μA przy rozdzielczości 20 nA, do 400 mA przy rozdzielczości 100 μA. Pomiary z bloku XAM mogą być przesyłane poprzez interfejs DGI do aplikacji prezentującej dane na wykresie.

Rysunek 2. Aplikacja prezentująca dane na wykresie

Aby mieć szansę na wygranie zestawu ewaluacyjnego ATtiny817 Xplained Pro lub aby otrzymać kupon rabatowy 15% i bezpłatną wysyłkę, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie: http://bit.ly/3FhPQp7.

Szczegółowe informacje na temat płytki rozwojowej ATtiny817 Xplained Pro można znaleźć na stronie: https://bit.ly/3l4q6W7.

Dokumentację zamontowanego na płytce mikrokontrolera ATtiny817 można znaleźć na stronie: https://bit.ly/3ZDdHHK.

Firma: Microchip Technology
Tematyka materiału: Microchip ATtiny817 Xplained Pro
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"