Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Wygraj płytkę ewaluacyjną Microchip PIC32MM Curiosity Development Board

Article Image
Płytka rozwojowa PIC32MM Curiosity Development Board zawiera mikrokontroler z nowej rodziny układów o ekstremalnie niskim poborze energii - XLP (eXtreme Low Power). Mikrokontroler typu PIC32MM0064GPL036 jest 32-bitowym układem RISC taktowanym zegarem do 25 MHz i pozwala na przełączenie do trybu uśpienia o poborze prądu zaledwie 500 nA. Zaprezentowana płytka ewaluacyjna jest nieskomplikowaną i łatwą w użyciu platformą, która ułatwia eksperymentowanie i prototypowanie aplikacji z PIC32MM. Zintegrowany programator/debugger oferuje bezproblemową integrację z MPLAB X IDE firmy Microchip i MPLAB Code Configurator.

Rodzina PIC32MM zawiera bogaty asortyment urządzeń peryferyjnych, które mogą pracować niezależne od rdzenia. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby odciążyć procesor i zredukować pobór energii. Są to m.in. konfigurowalne bloki logiczne (CLC - Configurable Logic Cells) i rozbudowane układy PWM (MCCP - Multiple-output Capture Compare PWMs), które umożliwiają np. bezczujnikowe sterowanie silnikami BLDC.

Układy PIC32MM osiągają 79 punktów w testach wydajności CoreMark przy pracy z taktowaniem 25 MHz. Tak dobry rezultat jest możliwy dzięki kompaktowym instrukcjom microMIPS wykonywanym przez rdzeń microAptiv UC oraz dzięki takim rozwiązaniom jak podwójny zestaw rejestrów rdzenia do szybkiego przełączania kontekstu przerwań. Technologia microMIPS łączy instrukcje 16-bitowe i 32-bitowe w celu uzyskania kompaktowego rozmiaru kodu.

Płytka PIC32MM Curiosity oferuje różne interfejsy użytkownika, takie jak przełączniki, diody LED, potencjometry i obsługuje interfejs MikroElektronika mikroBUS, który pozwala na skorzystanie z ponad 300 różnorodnych modułów rozszerzających, umożliwiających przyspieszenie tworzenia prototypów aplikacji. Dodatkowo można łatwo dodać komunikację Bluetooth Low Energy, korzystając z modułu Microchip BM71.

Ze względu na niski pobór mocy, niski koszt i możliwości rozbudowy, płytka rozwojowa PIC32MM Curiosity jest idealna do tworzenia aplikacji zasilanych bateryjnie, przenośnych urządzeń do monitorowania medycznego i węzłów czujników IoT.

Aby mieć szansę na wygranie płytki ewaluacyjnej PIC32MM Curiosity Development Board (DM320101), lub aby otrzymać kupon rabatowy 15% i bezpłatną wysyłkę, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie: microchip.com

Szczegółowe informacje na temat płytki rozwojowej PIC32MM Curiosity Development Board można znaleźć na: microchip.com

Dokumentację zamontowanego na płytce mikrokontrolera oraz wiele przykładów aplikacji można znaleźć na: microchip.com

Firma: Microchip Technology
Tematyka materiału: Microchip PIC32MM Curiosity Development Board, PIC32MM0064GPL036, RISC, XLP, eXtreme Low Power, MPLAB X IDE, MPLAB Code Configurator
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"