Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Wygraj zestaw ewaluacyjny Microchip MCP6C02 Evaluation Board

Article Image
Firma Microchip organizuje konkurs dla czytelników Elektroniki Praktycznej, w ramach którego można wygrać płytkę ewaluacyjną ADM01104 (Microchip MCP6C02 Evaluation Board), która pozwoli poznać możliwości precyzyjnego czujnika prądu high-side typu MCP6C02.

Układ MCP6C02 jest przystosowany do pomiaru prądu w dodatnim obwodzie zasilania (high-side) o napięciu roboczym z zakresu 3...65 V i może pracować w zakresie temperatur od –40°C, nawet do +150°C. Spełnia kwalifikacje AEC-Q100, co oznacza, że przeszedł określone testy i gwarantuje wysoki poziom jakości i niezawodności wymagany dla zastosowań w branży motoryzacyjnej. W przypadku obudowy SOT-23 górna granica temperatury pracy wynosi 125°C (Grade 1), natomiast dla obudowy 3×3 VDFN jest to 150°C. Układ oferuje najniższe napięcie offsetu wśród rozwiązań tego typu, a błąd offsetu wynoszący maksymalnie tylko 12 μV, pozwala na zastosowanie rezystorów bocznikowych o mniejszej wartości przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej rozdzielczości pomiaru. Te parametry powodują, że układ MCP6C02 jest dokładnym i energooszczędnym czujnikiem prądu, odpowiednim do zastosowań narażonych na ekstremalne temperatury, takich jak silnik w pompie pojazdu.

Dla uzyskania wysokiej dokładności pomiarów układ MCP6C02 firmy Microchip ma również wbudowany filtr EMI i architekturę zerowego dryftu. Filtr EMI pomaga zapewnić dodatkową ochronę przed zakłóceniami elektromagnetycznymi o wysokiej częstotliwości, podczas gdy mechanizm autokorekcji zapewnia większą dokładność pomiaru prądu. Razem te cechy umożliwiają projektowanie rozwiązań najwyższej jakości w szerokiej gamie zastosowań, takich jak pętle sprzężenia zwrotnego sterowane prądem dla układów zasilania lub sterowania silnikami, czy monitorowanie prądu ładowania akumulatorów.

Płytka testowa pozwala na szybkie i wygodne rozpoczęcie pomiarów. Ma zintegrowany rezystor bocznikowy oraz obwód obciążający. Dołączenie zasilania oraz zewnętrznego obciążenia spowoduje niewielki, mierzalny spadek napięcia na rezystorze pomiarowym, który zostanie wzmocniony przez MCP6C02. Wyjściowy sygnał różnicowy jest dostępny w zaciskach: VOUT+ i VOUT– (TP1 i TP2).

Aby mieć szansę na wygranie zestawu ewaluacyjnego MCP6C02 Evaluation Board, lub aby otrzymać kupon rabatowy 20% i bezpłatną wysyłkę, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy

Szczegółowe informacje na temat płytki ewaluacyjnej oraz układu MCP6C02 można znaleźć pod adresem.

Firma: Microchip Technology
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"