Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Wygraj zestaw ewaluacyjny Microchip MCP6C02 Evaluation Board

Firma Microchip organizuje konkurs dla czytelników Elektroniki Praktycznej, w ramach którego można wygrać płytkę ewaluacyjną ADM01104 (Microchip MCP6C02 Evaluation Board), która pozwoli poznać możliwości precyzyjnego czujnika prądu high-side typu MCP6C02.
Article Image

Układ MCP6C02 jest przystosowany do pomiaru prądu w dodatnim obwodzie zasilania (high-side) o napięciu roboczym z zakresu 3...65 V i może pracować w zakresie temperatur od –40°C, nawet do +150°C. Spełnia kwalifikacje AEC-Q100, co oznacza, że przeszedł określone testy i gwarantuje wysoki poziom jakości i niezawodności wymagany dla zastosowań w branży motoryzacyjnej. W przypadku obudowy SOT-23 górna granica temperatury pracy wynosi 125°C (Grade 1), natomiast dla obudowy 3×3 VDFN jest to 150°C. Układ oferuje najniższe napięcie offsetu wśród rozwiązań tego typu, a błąd offsetu wynoszący maksymalnie tylko 12 μV, pozwala na zastosowanie rezystorów bocznikowych o mniejszej wartości przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej rozdzielczości pomiaru. Te parametry powodują, że układ MCP6C02 jest dokładnym i energooszczędnym czujnikiem prądu, odpowiednim do zastosowań narażonych na ekstremalne temperatury, takich jak silnik w pompie pojazdu.

Dla uzyskania wysokiej dokładności pomiarów układ MCP6C02 firmy Microchip ma również wbudowany filtr EMI i architekturę zerowego dryftu. Filtr EMI pomaga zapewnić dodatkową ochronę przed zakłóceniami elektromagnetycznymi o wysokiej częstotliwości, podczas gdy mechanizm autokorekcji zapewnia większą dokładność pomiaru prądu. Razem te cechy umożliwiają projektowanie rozwiązań najwyższej jakości w szerokiej gamie zastosowań, takich jak pętle sprzężenia zwrotnego sterowane prądem dla układów zasilania lub sterowania silnikami, czy monitorowanie prądu ładowania akumulatorów.

Płytka testowa pozwala na szybkie i wygodne rozpoczęcie pomiarów. Ma zintegrowany rezystor bocznikowy oraz obwód obciążający. Dołączenie zasilania oraz zewnętrznego obciążenia spowoduje niewielki, mierzalny spadek napięcia na rezystorze pomiarowym, który zostanie wzmocniony przez MCP6C02. Wyjściowy sygnał różnicowy jest dostępny w zaciskach: VOUT+ i VOUT– (TP1 i TP2).

Aby mieć szansę na wygranie zestawu ewaluacyjnego MCP6C02 Evaluation Board, lub aby otrzymać kupon rabatowy 20% i bezpłatną wysyłkę, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy

Szczegółowe informacje na temat płytki ewaluacyjnej oraz układu MCP6C02 można znaleźć pod adresem.

Udostępnij
Oceń najnowsze wydanie EdW
Wypełnij ankietę i odbierz prezent
Czytelnia kategorie
AI-Sztuczna Inteligencja
Aparatura
Arduino
Artykuły
Audio
Automatyka
Ciekawostki
CNC
DIY
Druk 3d
Elektromechanika Fotowoltaika
FPGA-CPLD-SPLD
GPS
IC-układy scalone
Interfejsy
IoT
Konkursy
Książki
Lasery
LED/LCD/OLED
Mechatronika
Mikrokontrolery (MCV,μC)
Moc Moduły
Narzędzia
Optoelektronika
PCB/Montaż Podstawy elektroniki
Podzespoły bierne
Półprzewodniki Pomiary i testy
Porady
Projektowanie
Raspberry Pi
Retro
RF
Robotyka
SBC-SIP-SoC-CoM
Sensory Silniki i serwo
Software
Sterowanie
Transformatory
Tranzystory
Wyświetlacze
Wywiady
Wzmacniacze Zasilanie
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"