Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Hybrydowy przekaźnik pośredniczący ESH-3 autorstwa Zakładu Produkcyjnego Aparatury Elektrycznej (ZPrAE)

Article Image
Najważniejszym przeznaczeniem ESH-3 jest sterowanie cewkami wyłączników mocy. Przewidziano sporą zdolność łączeniową przekaźnika, w obwodach zasilanych stałym napięciem 220 V. Gwarantowany jest czas zadziałania, który sięga 100 μs. Hybrydowy przekaźnik pośredniczący ESH-3 nadaje się m.in. do obsługi wyłączników dostępnych w stacjach elektroenergetycznych 110-400 kV.

Hybrydowy przekaźnik pośredniczący ESH-3 obejmuje 3 zestyki główne, które służą do tego, ażeby sterować cewkami wyłącznika. Są to zestyki zwierne z równolegle dopiętym zestykiem przekaźnika z tranzystorem. Wszystkie zestyki są dwukierunkowe - nie wymagają konkretnej polaryzacji. W torze tranzystorowym ESH-3 istnieje ograniczenie prądowe, które umożliwia w dobry sposób załączać obciążenia pojemnościowe. Zwarcie naładowanej pojemności stykiem przekaźnika nie powoduje jego sklejenia. Przewidziano pomocniczy zestyk sygnalizacyjny, ze specjalną diodą LED, która sygnalizuje podanie napięcia na cewkę przekaźnika. Hybrydowy, z całą pewnością, przekaźnik pośredniczący ESH-3 wyróżnia obudowa o wymiarach: 11×5,5×7,7 cm. W chwili zapodania napięcia na zaciski wejściowe, załączają się tranzystory podłączone z trwałością do styków oraz aktywuje się dioda LED. Jednocześnie "pobudzają się" wewnętrzne przekaźniki pomocnicze i następuje przełączenie zestyku pomocniczego. Po zaniku napięcia, na wejściu, dioda LED gaśnie, zestyki wracają do położenia pierwotnego, a tranzystory "stają" tzn. przestają przewodzić. Produkt przystosowany jest do mocowania w trzech typach gniazd o symbolach: GZ-14 (montaż na płycie), GZ14U (montaż na szynie 3,5 cm) i GZ14Z (montaż na kasecie przekaźników R8614Z).

Więcej informacji tutaj oraz na poniższym dokumencie.

DATA SHEET
Do pobrania
Download icon Dokumentacja ESH-3
Firma: Zakład Produkcyjny Aparatury Elektrycznej (ZPrAE)
Tematyka materiału: ESH-3, hybrydowe przekaźniki pośredniczące, przekaźniki, przekaźniki pośredniczące, Zakład Produkcyjny Aparatury Elektrycznej, ZPrAE
AUTOR
Źródło
zprae.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"