Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Xydar LCP G-330 HH: ciekłokrystaliczny polimer firmy Solvay przeznaczony dla pojazdów elektrycznych

Article Image
Ten wypełniony szkłem materiał doskonale znosi wysoką temperaturę i płomienie. Surowe normy bezpieczeństwa są w jego przypadku zachowane. Wszystko to przy wysokiej płynności Xydar LCP G-330 HH.

Trudnopalny polimer ciekłokrystaliczny Xydar LCP G-330 HH stanowi niezwykle wytrzymały izolator elektryczny. Jego właściwości nie zmieniają się w czasie 30 minut przy temperaturze 400°C. Odporność na wysokie napięcia jest gwarantowana. Wszelkie związki bromu, a także halogenki są wyeliminowane. Dzięki Xydar LCP G-330 HH można wytwarzać jeszcze cieńsze elementy zasilania dla pojazdów elektrycznych (EV). Ciekłokrystaliczny polimer firmy Solvay sprawdza się m.in. w roli powłoki ochronnej wewnątrz stojanów silników trakcyjnych. Jest on przeznaczony w szczególności dla baterii pojazdów elektrycznych.

Logo firmy Solvay

Jak wyjaśnia szef marketingu ds. motoryzacji w firmie Solvay, Brian Baleno:

"Z racji coraz częstszego użycia napięcia 800 V w pojazdach elektrycznych (...) zwiększyło się zapotrzebowanie na podzespoły baterii odporne na temperaturę od 300 do 1000°C (...). W tym celu dostępne w sprzedaży materiały izolacyjne muszą zapewnić wymagany poziom ochrony, który da wystarczający czas na opuszczenie pojazdu w wypadku zagrożenia. Jednym z takich materiałów jest opracowany przez Solvay ciekłokrystaliczny polimer Xydar LCP G-330 HH."

Więcej informacji pod adresem: solvay.com

Pan Brian Baleno - szef marketingu ds. motoryzacji w firmie Solvay
Wideo
Firma: Solvay
Tematyka materiału: EV, pojazdy elektryczne, polimery, polimery ciekłokrystaliczne, Solvay, Xydar LCP G-330 HH
AUTOR
Źródło
solvay.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"