Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Nowa wersja trójkońcówkowego bezpiecznika ITV9550 produkcji Littelfuse o prądzie znamionowym 60 A

Article Image
Zadany rozmiarami: 9,5×5 mm bezpiecznik ma rezystywny element grzewczy, który oferuje błyskawiczne odcięcie zasilania z baterii litowo-jonowych. Ma to miejsce dla: prądowego przeciążenia lub zbyt wysokich napięć. Dzięki nowej wersji bezpiecznika ITV9550 nigdy nie dochodzi do przeładowania oraz przegrzania baterii.

Wytwarzane przez element grzewczy ciepło w zupełności wystarcza do trwałego przepalenia bezpiecznika. Za aktywację bezpiecznika ITV9550 odpowiada pojedynczy sygnał sterowania. Sygnał ten musi pochodzić z układu monitorującego pracę baterii. Niewielki czas reakcji oraz niska rezystancja bezpiecznika z łatwością zapobiegają uszkodzeniom baterii m.in. na skutek nadmiernych prądów ładowania. Bezpiecznik ITV9550 jest przeznaczony w szczególności dla elektronarzędzi, robotów, rowerów elektrycznych oraz zasilaczy UPS. Jak wskazuje menadżer ds. produktów w firmie Littelfuse, Stephen Li:

"Cechująca się prądem znamionowym 60 A nowa wersja bezpiecznika ITV9550 w unikatowy sposób wzbogaca portfolio produktów, które zabezpieczają baterie litowo-jonowe (...). Jest to unikatowe rozwiązanie przeznaczone dla szerokiego spektrum zastosowań konsumenckich i przemysłowych."

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2 oraz na poniższej dokumentacji.

DATA SHEET
Wideo
Do pobrania
Download icon Dokumentacja bezpieczników ITV9550
Firma: Littelfuse
Tematyka materiału: baterie litowo-jonowe, bezpieczniki, elementy grzewcze, ITV9550, Littelfuse, Stephen Li
AUTOR
Źródło
littelfuse.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"