Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Nowa, programowalna przetwornica buck STPD01 firmy STMicroelectronics dedykowana technologii USB Power Delivery

Article Image
Mowa tu o układzie oferującym maksymalną moc wyjściową 60 W, którego topologia jest synchroniczna, a zastosowania obejmują m.in., huby USB, monitory komputerowe oraz telewizory. Wszystko to przy szerokim zakresie napięć na wejściu i wyjściu STPD01.

Dopuszczalny przedział wartości napięcia wejściowego przetwornicy wynosi 6-26,4 V, podczas gdy jej napięcie wyjściowe, ustawiane z krokiem 20 mV przez interfejs I2C, jest równe 3-20 V i nie podlega spadkom wnoszonym przez impedancje przewodów (napięcie to jest stabilizowane, aby zapewnić prawidłową pracę dołączanego do przetwornicy obciążenia).

Przetwornica buck STPD01

Wbudowane zabezpieczenia przed przeciążeniem prądowym, napięciowym i temperaturowym w pełni sprzyjają zadaniom stawianym STPD01, podobnie jak zintegrowany obwód rozładowujący i blokada podnapięciowa (UVLO) oraz układ miękkiego startu i konfigurowalny watchdog timer. Jest to rozwiązanie dostępne w obudowie QFN24L o wymiarach: 3×4 mm, obecne m.in. w zestawie STEVAL-2STPD01 zawierającym przywołaną przetwornicę w dwóch sztukach, przy dwóch portach USB-C i dwóch układach TCPP02-M18 (pełnią one rolę zabezpieczającą) oraz zgodności z płytką NUCLEO-G071RB (zestaw ten jest rozszerzeniem wspomnianej płytki).

Zestaw STEVAL-2STPD01

Przykładową aplikację obsługującą STPD01 można znaleźć w obrębie pakietu programowego STSW-2STPD01 (napisano ją pod mikrokontroler STM32G07).

Więcej informacji pod adresami: link 1, link 2, link 3, link 4 i link 5

Układ TCPP02-M18
DATA SHEET
DATA SHEET
Do pobrania
Download icon Dokumentacja przetwornicy buck STPD01 Download icon Przewodnik po zestawie STEVAL-2STPD01 Download icon Dokumentacja układu TCPP02-M18
Firma: STMicroelectronics (ST)
Tematyka materiału: NUCLEO-G071RB STMicroelectronics, STEVAL-2STPD01, STM32G07, STPD01, USB Power Delivery
AUTOR
Źródło
newsroom.st.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"