Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Europejska premiera ekranu The Wall for Virtual Production firmy Samsung podczas targów IBC 2023

Article Image
Firma Samsung po raz kolejny potwierdza własne zaangażowanie w rozwój wirtualnej, filmowej produkcji. Najnowszy jej ekran, zwany: The Wall for Virtual Production, został zaprezentowany europejskiej publiczności, podczas targów IBC 2023 w Amsterdamie, które odbyły się w dniach: 15-18 września.

Wiodąca na rynku technologia emisji obrazu firmy Samsung gwarantuje znaczne możliwości produkcyjne. Opracowany przez firmę ekran The Wall for Virtual Production daje realistyczne poziomy szczegółów, tekstur, objętości i odcieni - w wirtualnych środowiskach budowy treści. Nowe opcje modeli ekranu: P1.68 i P2.1 oferują zakres krzywizny: 5800R, co sprawia, że pole widzenia jest bardziej realistyczne. Ekran posiada ulepszoną wersję genlock synchronizującą z sygnałami systemowymi. Dzięk niej żadna z klatek obrazu nie zostaje pominięta i powielona (absolutnie). Aby precyzyjnie oraz spójnie wyświetlać kolory, The Wall for Virtual Production posiada opcję tablicowania 3D (LUT), odpowiadającą za korektę barw oraz szerokogamutowe przetwarzanie kolorów w technologii HDR.

Ekran The Wall for Virtual Production

Występuje też funkcja dopasowania kolorów pomiędzy szafami, czy modułami. Zintegrowane oprogramowanie Virtual Production Manager (VPM) - z intuicyjnym interfejsem użytkownika, umożliwiają łatwe zarządzenie ekranem i przyczyniają się do uzyskania obrazu o najwyższej jakości w każdym wirtualnym środowisku produkcyjnym. Oprogramowanie VPM pozwala też wykrywać i rozwiązywać potencjalne problemy związane z diodami LED. The Wall for Virtual Production jest przeznaczony do każdego środowiska studyjnego - bez względu na wielkość budynku. Niezależnie od tego, czy jest to studio typu volume czy XR, opisany ekran umożliwia tworzenie immersyjnych treści.

Więcej informacji pod adresem: news.samsung.com

Ekran The Wall for Virtual Production
Galeria
Wideo
Firma: Samsung
Tematyka materiału: ekrany, LUT, nowości, Samsung, The Wall for Virtual Production, Virtual Production Manager
AUTOR
Źródło
news.samsung.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"