Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Firma LG Electronics wprowadziła na rynek wyświetlacz MicroLED dla wirtualnych studiów produkcyjnych

Article Image
Jest to rozwiązanie LG MAGNIT (model LBAF) zapewniające najwyższą jakość obrazu dzięki: głębokim czerniom oraz żywym i naturalnym kolorom. Nowy wyświetlacz jest, w istocie, świetny do produkcji filmowej oraz multimedialnej: wyświetla renderowane cyfrowo obrazy, synchronizując się z monitorami, kamerami oraz trackerami kamer, a także komputerami produkcyjnymi, co pozwala złączać ze sobą elementy: wirtualne i nagrywane na żywo.

Stworzony przez LG Electronics wyświetlacz powstał specjalnie z myślą o studiach produkcji wirtualnej i scenach rozszerzonej rzeczywistości (XR). Występują w nim diody LED CoB, które rozmieszczono w odstępach 1,5 mm. Gwarantowane są: znaczące kontrasty, żywe kolory oraz dokładne odwzorowanie obrazu. Jest to zasługa m.in. samogasnących pikseli. Zdolność LG MAGNIT do prezentacji cyfrowo renderowanych krajobrazów pozwala urzeczywistniać ważne artystyczne wizje. Wyświetlacz LG MAGNIT zapewnia wszechstronność zastosowań, dając na dobry sposób możliwość dostosowania wyświetlanego obrazu i instalację jako wiszący ekran lub piętrowy. Struktura rozwiązania pomaga zmniejszyć zniekształcenia barw, aby zachować wierność obrazu przy szerokim kącie widzenia. Nowy LG MAGNIT oferuje wygodną instalację i konserwację. Jest on wyposażony w moduły panelowe i zasilacze, do których można zyskać dostęp od tylnej strony. Specjalnie zaprojektowane rozwiązanie LG Electronics nadaje się do transmisji w jakości telewizyjnej, łączac nadzwyczajną wierność kolorów z przetwarzaniem w szybki sposób wideo i doskonałymi możliwościami HDR.

Wyświetlacz LG MAGNIT (model LBAF)

Jak mówi szef jednostki biznesowej "Information Display" w przynależącej do LG Electronics spółce LG Electronics Business Solutions Company, Paik Ki-mun:

"Dobrej klasy wyświetlacz LG MAGNIT (...) jest nieocenionym narzędziem dla wielu systemów telewizyjnych, studiów filmowych i scen XR. Pomaga reżyserom zobaczyć, jak ich kreatywna, w istocie, wizja artystyczna ożywa. Dzięki współpracy z liderami branży, firma LG Electronics nadal będzie polepszać linię ekranów MicroLED, zapewniając wielkoformatowe wyświetlacze dostosowane do wymagań poszczególnych branż."

Więcej informacji pod adresem: lgnews.pl

Wyświetlacz LG MAGNIT (model LBAF)
Wyświetlacz LG MAGNIT (model LBAF)
Wideo
Firma: LG Electronics
Tematyka materiału: ekrany, LG Electronics, LG MAGNIT, MicroLED, obrazy generowane cyfrowo, Paik Ki-mun
AUTOR
Źródło
lgnews.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"