Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Telewizory BRAVIA OLED A80L firmy Sony z oferty na 2023 rok już w sprzedaży

Article Image
Firma Sony poinformowała o rozpoczęciu przyjmowania zamówień na model: BRAVIA OLED A80L, którego ekran ma przekątną: 55" lub 65". Nowy telewizor wyposażono w rozwiązania, dzięki którym oglądanie filmów oraz korzystanie z oferty wielu serwisów streamingowych i granie stanowi źródło intensywnych przeżyć.

W najnowszych telewizorach BRAVIA OLED A80L wprowadzono unikalny procesor Cognitive Processor XR z technologią XR Clear Image, która eliminuje zakłócenia w szybkozmiennych i dynamicznych obrazach. Wspomniany procesor pozwala wybornie sterować podświetleniem szczególnie poprzez: jasność oraz przeciwdziałanie powstawaniu poświaty. Dzieje się to przy funkcji Acoustic Center Sync, która łączy ze sobą: dźwięk z telewizora z kanałem centralnym kompatybilnego soundbara od Sony. Po podłączeniu soundbara zapewniona jest całkowita w pełnym słowa tego znaczeniu obsługa technologii 360 Spatial Sound Mapping, która dobrze optymalizuje pole brzmieniowe przy użyciu wirtualnych głośników. Telewizory BRAVIA OLED A80L wyposażono w rozwiązanie Acoustic Surface Audio+, które pozwala wprowadzić ekran w wibracje dzięki siłownikom - w efekcie dźwięk dobiega z całego ekranu i idealnie pasuje do wyświetlanego obrazu.

Telewizor BRAVIA OLED A80L

Telewizory BRAVIA OLED A80L oferują wysoką jakość grom na konsole PlayStation 5. Jest to możliwe dzięki rozwiązaniom firmy Sony do optymalizacji jakości obrazu w czasie grania oraz streamingu. Mowa tu o opcjach: Auto HDR Tone Mapping - automatycznym odwzorowaniu na różne sposoby odcieni HDR oraz Auto Genre Picture Mode - dostosowywaniu trybu obrazu do gatunku gry. Dzięki menu "Gra", gracze mogą w dość prosty sposób dostosowywać do swych upodobań szereg ustawień, np. włączać i wyłączać zmienną częstotliwość odświeżania (VRR) lub osłabianie rozmycia ruchu. Można użyć funkcji "Korektor czerni" do pojaśnienia ciemnych obszarów - w celu poprawy widoczności przeciwników i przedmiotów, a także wybrać jeden z 6 typów celowników. Po raz pierwszy wprowadzono funkcję "Rozmiar ekranu", która pozwala dostosować rozmiary obrazu, np. w celu skupienia akcji gry na mniejszym obszarze ekranu.

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2

Wideo
Firma: Sony
Tematyka materiału: BRAVIA, BRAVIA OLED A80L, Cognitive Processor XR, Sony, soundbary, telewizory
AUTOR
Źródło
sony.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"