Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Kinowe ekrany LED serii LG Miraclass gwarantują nowe wrażenia wizualne

Article Image
Firma LG Electronics ogłosiła debiut rynkowy nowej marki ekranów LED dla kin - LG Miraclass. Najnowsze ekrany oferują realistyczny obraz o naturalnych kolorach oraz głębokiej czerni. Jest to dobre rozwiązanie dla operatorów kin, którzy chcą zapewnić widzom: nowe usługi klasy premium i możliwość poczucia się jakby znajdowali się w samym centrum akcji.

Nazwa "Miraclass” - połączenie 2 słów: "Miracle" oraz "Class" oznacza wysoką jakość obrazu, dzięki której filmy są dla widzów bardziej wciągające. Zaawansowana technologia LED, która, w istocie, występuje w ekranach LG Miraclass zapewnia unikalne wrażenia, wnosząc korzyści dla właścicieli i operatorów kin. Przewidziano różne rozmiary (14-101 m2) i rozdzielczości (2K i 4K) przytoczonych ekranów. Wszystkie ekrany LG Miraclass są kompatybilne z wbudowanym serwerem multimediów Dolby IMS3000, dzięki czemu właściciele kin mogą zapewnić ważkiej jakości obraz i dźwięk. Każdy model LG Miraclass oferuje 24-bitowe przetwarzanie kolorów, a także wysoki kontrast, co sprawia, że obrazy są bardziej rzeczywiste i nabierają głębi. Modele te oferują również dużą i stałą jasność bez przyciemnienia w rogach i generują wyraźny obraz wolny od zniekształceń.

Jeden z wyświetlaczy seii LG Miraclass

Ekrany serii LG Miraclass są w stanie pokazywać 68,7 miliarda odcieni kolorów, dzięki czemu widzowie mogą oglądać filmy dokładnie tak jak oczekiwali tego ich twórcy. Seria ta zapewnia operatorom kin proste zarządzanie za pomocą intuicyjnego w obsłudze oprogramowania oraz lepsze wykorzystanie przestrzeni, eliminując konieczność wydzielania sal projekcyjnych. Jest to w szczególności możliwe dzięki regulacji jasności w zakresie: 48-300 nitów, co pozwala na dopasowanie ekranów LG Miraclass do wielu scenariuszy użytkowania: od poglądu filmów po wyświetlanie treści podczas prezentacji firmowych lub specjalnych uroczystości.

Jeden z wyświetlaczy seii LG Miraclass

Jak wyjaśnia szef jednostki biznesowej "Information Display" w należącej do LG Electronics spółce LG Electronics Business Solutions Company, Paik Ki-mun:

"Firma LG Electronics jest poważnie przekonana, że ekrany LG Miraclass zaspokoją potrzeby operatorów i spełnią oczekiwania kinomanów, którzy poszukują niezapomnianych emocji. By dostosować się do rosnącego popytu i różnych wymagań firm z branży kinowej w niedalekiej przyszłości wprowadzimy kolejne linie oraz modele."

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2

Wideo
Firma: LG Electronics
Tematyka materiału: ekrany, ekrany LED, kino, LG Electronics, LG Miraclass, nowości
AUTOR
Źródło
lgnews.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"