Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Wyświetlacz OLED w okrągłej obudowie

Article Image
W ofercie firmy Maritex pojawił się bardzo ciekawy wyświetlacz OLED VGM128128A8W01. Jest to okrągły, monochromatyczny wyświetlacz graficzny o przekątnej obszaru aktywnego 1,3 cala. Obszar ten umieszczony jest na wyświetlaczu wykonanym w formie koła o średnicy 36 mm.

Obszar aktywny ma kształt kwadratu o boku 33,2 mm, więc praktycznie jest on wpisany w okrąg obudowy z bardzo wąską "ramką" i mimo tego, że jest kwadratowy, to jego obudowa powoduje, że postrzega się go jako okrągły. Rozdzielczość to 128×128 białych pixeli na czarnym tle. Ze względu na technologię OLED posiada on komplet zalet tej rodziny takich jak wysoka jasność, wysoki kontrast, duży kąt widoczności i niski pobór mocy. Wyświetlacz wymaga do pracy zasilania dwoma napięciami stałymi. Dla części wyświetlającej 11 V i 3 V dla części logiczno-komunikacyjnej, przy zapaleniu wszystkich pixeli pobór mocy to około 250 mW. Wyświetlacz jest oparty na sterowniku Driver IC: S H1107 i można go obsługiwać przy użyciu interfejsu I2C albo SPI. Szczegóły protokołu są opisane w karcie katalogowej.

Przy zastosowaniu szybkiego interfejsu SPI wyświetlacz ma możliwość wyświetlania 100 klatek na sekundę (100 fps). Zastosowany sterownik jest często spotykany i w Internecie można znaleźć gotowe biblioteki do jego obsługi zarówno dla Arduino (www.arduino.cc) jak i dla fanów AVR-GCC (codedocs.xyz).

Ze względu na kształt wyświetlacz świetnie sprawdzi się we wszelkiego typu zegarach, układach stylizowanych na retro, ale także w układach wykonanych w stylistyce lampowo-steampunkowej, gdzie może pięknie wpasować się w mosiężne "okucie". 

DATA SHEET
Do pobrania
Download icon Karta katalogowa wyświetlacza VGM128128A8W01
Firma:
Tematyka materiału: OLED VGM128128A8W01
AUTOR
Źródło
www.maritex.com.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"