Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Portfolio produktów CoolSiC firmy Infineon Technologies z węglikowo-krzemowymi tranzystorami MOSFET o napięciu 2 kV

Article Image
W ostatnich dniach firma Infineon Technologies zaprezentowała węglikowo-krzemowe (SiC) tranzystory MOSFET o napięciu 2 kV. Tranzystory te należą do produktów CoolSiC tej firmy - są to nowości wspomnianych produktów.

Odznaczające się wysokim napięcia blokowania tranzystory są doskonałe dla rozwiązań korzystających z napięcia 1,5 kV. Małe straty przełączania są w pełni gwarantowane. Tranzystory oferują niską rezystancję RDS(on). Optymalne marginesy napięciowe to ich cecha zasadnicza. Tranzystory są oparte na technologii M1H. Są to podzespoły z ograniczonym współczynnikiem FIT. Szeroki zakres napięcia bramkowego jest w nowe tranzystory wliczony. Duża częstotliwość przełączania umożliwia stosowanie tranzystorów w różnych rozwiązaniach. Jest to osiągane przy niskiej wrażliwości na wahania napięcia bramkowego.

Reprezentant węglikowo-krzemowych tranzystorów MOSFET o napięciu 2 kV

Firma Infineon Technologies oferuje sterowniki EiceDRIVER z izolacją 2,3 kV do obsługi tranzystorów. Opracowane przez firmę tranzystory są dostępne w obudowie TO-247 PLUS. Mają to być elementy składowe modułów: CoolSiC MOSFET EasyPACK 3B i CoolSiC MOSFET 62 mm. Rozpoczęcie produkcji tych modułów rozpocznie się w III. i IV. kwartale 2022 r. Rozwiązania wykorzystujące cenioną technologię połączeń .XT będą dostępne do końca 2022 r.

Więcej informacji przedstawiono tutaj.

Moduł CoolSiC MOSFET EasyPACK 3B
Moduł CoolSiC MOSFET 62 mm
Wideo
Firma: Infineon Technologies
Tematyka materiału: CoolSiC, EasyPACK 3B, Infineon Technologies, MOSFET, SiC, węglik krzemu
AUTOR
Źródło
infineon.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Czujniki poziomu cieczy
1/10 Czujnik pływakowy:
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"