Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

MROK-16 firmy Pollin - najmniejszy, dostępny na rynku wyłącznik zmierzchowy

Article Image
Wyłącznik zmierzchowy MROK-16 umożliwia regulację progu zadziałania w przedziale 2-50 lux. Wyłącznik ten charakteryzuje stopień ochrony IP65, tzn. w pełni rozszerzona odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. Opisywane rozwiązanie sprawdza się wybornie w rozlicznych zastosowaniach, a dzięki małym rozmiarom nie jest nazbyt widocznym elementem instalacji i może dyskretnie pełnić rolę, do której powstało.

Dostępny w ofercie Pollin wyłącznik zmierzchowy MROK-16 należy zainstalować w lokalizacji o zerowej dostępności dla załączanego przez wyłącznik światła oraz reszty sztucznych źródeł światła. Jego montaż możliwy jest na podłożu, ścianach i innej powierzchni, a regulacja progu zadziałania następuje przy użyciu łatwo dostępnego pokrętła, jak też znajdującej się pod nim, bezzwłocznie działającej czerwonej diody LED. Regulacja progu nie powoduje sporych zmian w szerokości histerezy, co oznacza, że próg wyłączenia przesunie się w sbliżonym stopniu, co próg załączenia. Obecnym w wyłączniku zmierzchowym MROK-16 elementem światłoczułym jest fototranzystor. Niewielkie rozmiary MROK-16 stanowią jego najważniejszy atut. Jest to na dobrą sprawę rozwiązanie umieszczone w obudowie z tworzywa samogasnącego, która jest z łatwością przeznaczona do mocowania na podłożu, wyposażone w przewód przyłączeniowy o długości 0,5 m. Opisywany wyłącznik oferuje dogodną zwłokę czasową włączenia/wyłączenia eliminującą przypadkowe zadziałania spowodowane krótkotrwałym prześwietleniem albo też przysłonięciem wyłącznika. Rozwiązanie jest wygodniejsze w używaniu od programowalnych czasowo włączników, ponieważ włączenie uzależnione jest jedynie od warunków świetlnych - nie od określonych przedziałów czasowych. Wyłącznik zmierzchowy MROK-16 może posłużyć do włączania o zmierzchu i wyłączania o świcie instalacji o różnych obciążeniach - np. witryn, reklam, oświetlenia domu i dekoracji okolicznościowych. Wszystko to dzieje się przy napięciu zasilania 230 V - napięciu sieciowym, nie inaczej!

Więcej informacji tutaj oraz na poniższym zdjęciu.

Specyfikacja wyłącznika zmierzchowego MROK-16
Do pobrania
Download icon Nota katalogowa MROK-16 Download icon Schemat podłączenia MROK-16 Download icon Deklaracja zgodności MROK-16
Firma: Pollin
Tematyka materiału: diody LED, MROK-16, oświetlenie, Pollin, sterowanie oświetleniem, wyłączniki zmierzchowe
AUTOR
Źródło
pollin.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"