Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Przemysłowy i wandaloodporny trackball INPUTEL KT103

Article Image
W ofercie firmy Maritex znalazł się bardzo rozsądny cenowo moduł KT103 trackballa z dwoma przyciskami do zastosowania w środowisku przemysłowym.

Moduł jest przeznaczony do montażu w budowanym urządzeniu. Panel jest wykonany z aluminium i po prawidłowym montażu zapewnia klasę ochrony IP65 oraz NEMA 4X. Oznacza to bezpieczne wykorzystanie zarówno wewnętrzne jak i na zewnątrz bez potrzeby stosowania żadnych zabezpieczeń przed warunkami atmosferycznymi łącznie z oblodzeniem. Dedykowany jest jako interfejs HMI (Human Machine Interface) w sterownikach maszyn  przemysłowych oraz w urządzeniach wandaloodpornych. Trackball wyposażony jest w dwa przyciski o gwarantowanej żywotności ponad pięciu milionów "kliknięć". Urządzenie z systemem nadrzędnym może komunikować się przy użyciu USB albo PS2, umożliwiając podłączenie praktycznie do dowolnego współczesnego układu informatycznego od komputerów PC przez sterowniki przemysłowe, panele HMI, tablety, a przy pewnej dozie fantazji i dobrej woli także do telefonów komórkowych. Wszystkie istotne parametry zawiera karta katalogowa.
 
Moduł znajdzie zastosowanie przede wszystkim w układach sterowania maszyn CNC, ale także w maszynach "wendingowych", zaawansowanych wideodomofonach i kioskach samoobsługowych, punktach informacyjnych. Sprawdzi się tam, gdzie konieczna jest możliwość wyboru opcji na wyświetlaczu i odporność na nie zawsze przyjaźnie nastawionego użytkownika wyższa niż paneli dotykowych.

DATA SHEET
Do pobrania
Download icon Karta katalogowa modułu INPUTEL KT103
Firma:
Tematyka materiału: KT103, moduł trackballa do zabudowy, Inputel
AUTOR
Źródło
www.maritex.com.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"