Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Kompilator Rust firmy HighTec EDV-Systeme dla mikrokontrolerów AURIX firmy Infineon Technologies

Article Image
Od lat firma HighTec EDV-Systeme zapewnia wsparcie dla mikrokontrolerów AURIX firmy Infineon Technologies. Dowodem tego jest m.in.: kompilator Rust dedykowany wielordzeniowej architekturze tych mikrokontrolerów.

Opracowany przez HighTec EDV-Systeme kompilator Rust uwzględnia wiele rozwiązań open-source LLVM. Charakteryzuje się szybkim działaniem oraz zaawansowanymi optymalizacjami kodu dla potrzeb mikrokontrolerów AURIX. Dzięki kompilatorowi Rust, HighTec EDV-Systeme umożliwia rozwój i certyfikację aplikacji bezpieczeństwa w wielu branżach, np. w automatyce przemysłowej. Oryginalna platforma, która obsługuje języki programowania: C i C++ jest dość często używana przez producentów samochodów. Do 2024 roku HighTec EDV-Systeme wyda pełnoprawną wersję kompilatora Rust.

Logo firmy HighTec EDV-System

Jak wyjaśnia CTO firmy HighTec EDV-Systeme, Mario Cupelli:

"Aby kontynuować tworzenie bezpiecznego świata wbudowanego (...) zdecydowaliśmy się podjąć starania o włączenie kompilatorar Rust do rozwiązań motoryzacji. Unikalne cechy i zalety kompilatora sprawiają, że jest to atrakcyjna opcja dla twórców oprogramowania dla mikrokontrolerów AURIX (...) szczególnie w połączeniu z językami programowania: C i C++. Nasz kompilator (...) pomaga w szybszym budowaniu wysoce zoptymalizowanego, a także solidnego kodu."

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2

Wideo
Firma: HighTec EDV-Systeme
Tematyka materiału: AURIX, HighTec EDV-Systeme, Infineon Technologies, kompilatory, LLVM, Mario Cupelli
AUTOR
Źródło
hightec-rt.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"