Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Środowisko IAR Embedded Workbench for ARM firmy IAR Systems ze wsparciem dla rodziny mikrokontrolerów S32K3 firmy NXP

Article Image
Kilka dni temu firma IAR Systems, lider w obszarze narzędzi programistycznych i usług dla systemów wbudowanych, rozszerzyła funkcjonalność środowiska IAR Embedded Workbench for ARM o obsługę mikrokontrolerów serii S32K3 firmy NXP stosowanych w motoryzacji.

Mowa tu o opartych na rdzeniu ARM Cortex-M7 układach, które są zgodne ze standardami: ASIL B i ASIL D. Ich możliwości obejmują m.in. sprzętowy silnik bezpieczeństwa z zintegrowanym firmwarem, aktualizacje firmware-over-the-air (FOTA) oraz spełniające normę ISO 26262 oprogramowanie Real-Time Driver dedykowane w szczególności aplikacjom opisanym specyfikacjami AUTOSAR. Ostatnie współpracuje ze wspomnianym w tytule rozwiązaniem, które dostarcza wszechstronnych funkcji debugowania oraz narzędzi analizy kodu - w efekcie programiści mogą znacznie maksymalizować wydajność własnych kodów, utrzymując ich wysoki poziom i zgodność z zasadami bezpieczeństwa w projektach motoryzacyjnych. Jak powiedział związany z linią produktów GPIS dyrektor generalny NXP Manuel Alves:

"Rodzina S32K3 wywodzi się z serii S32K1 i wnosi sobą nowe pokłady bezpieczeństwa, ochrony oraz oprogramowania w procesie projektowania motoryzacyjnych rozwiązań, szczególnie w niełatwych obecnie czasach. Dzięki oprogramowaniu firmy IAR Systems, motoryzacyjnemu know-how oraz certyfikacji bezpieczeństwa współpraca z przytoczoną spółką jest uzasadniona, tak samo jak z jej podmiotami opracowującymi jednostki ECU (Electronic Control Unit) nowej generacji”.

Z kolei dyrektor działu rozwiązań motoryzacyjnych IAR Systems Kiyoufumi Uemura dodał:

"Środowisko IAR Embedded Workbench for ARM posiada istotne, udokumentowane osiągnięcia w branży motoryzacji i jest szeroko stosowane przez liczących się dostawców części samochodowych. Dodając wsparcie dla rodziny S32K3, jeszcze bardziej rozpowszechniamy nasze rozwiązania dla firm działających w motoryzacji".

Oprogramowanie jest dostępne w certyfikowanej przez TÜV SÜD edycji obejmującej m.in. standard IEC 61508 (plus 9 pozostałych). Jest to w pełni funkcjonalne rozwiązanie dla każdego, w tym laika.

Wideo
Firma: IAR Systems
Tematyka materiału: ASIL B, ASIL D, AUTOSAR, FOTA, GPIS, IAR Embedded Workbench for ARM, IAR Systems, IEC 61508, ISO 26262, 26NXP, S32K3, systemy wbudowane, TÜV SÜD
AUTOR
Źródło
www.presseagentur.com, www.iar.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Czujniki poziomu cieczy
1/10 Czujnik pływakowy:
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"