Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Nowy system RTOS firmy SYSGO dla zastosowań z mikrokontrolerami

Article Image
W niedawnym czasie firma SYSGO wprowadziła na rynek system operacyjny czasu rzeczywistego PikeOS for MPU dla rozwiązań wyposażonych w mikrokontrolery wraz z ochroną pamięci bez jej zarządzania.

Jest to oparty na separowanym jądrze software zapewniający niezawodne działanie wielu aplikacji jednocześnie, niezależnie od ich przeznaczenia oraz złożoności (np. funkcje sterowania). Powyższe gwarantują osobne partycje redukujące wpływ programów w wypadku ich awarii. Ponadto jedna przestrzeń adresowa związana z zasobami. W efekcie nie występuje tu skomplikowana adresacja i zarządzanie, co czyni PikeOS for MPU oprogramowaniem wprost idealnym dla awioniki, medycyny, motoryzacji, przemysłu i przestrzeni kosmicznej, w której są użytkowane odporne na promieniowanie układy (opisywany system doskonale się w tych układach sprawdza). Specyfikacja ARINC 653 tylko wymienione zastosowania potwierdza.

Jest to produkt funkcjonujący w krytycznych rozwiązaniach, których praca musi być przewidywalna. Są w nim dostępne mechanizmy partycjonowania czasu i przestrzeni jak w systemie PikeOS Classic, z którym może on współpracować zwłaszcza na potrzeby aplikacji SoC (jako wyjątek można w nich uwzględnić zarządzanie pamięcią). Ponowne korzystanie ze starszych kodów i certyfikacji między projektami również wchodzi w grę, tak samo jak środowisko CODEO do programowania wskazanych na początku rozwiązań, wliczając systemy wbudowane.

Struktura systemu PikeOS for MPU

Jak wyjaśnia wiceprezes SYSGO ds. marketingu i współpracy z firmami Franz Walkembach:

"System PikeOS for MPU pozwala deweloperom programowym na opracowywanie ekonomicznych rozwiązań bez potrzeby zaniedbywania jakichkolwiek względów bezpieczeństwa. Opierając się na sprawdzonych koncepcjach i architekturze PikeOS system ten upraszcza rozwój systemów opartych na sterownikach dla szerokiej gamy krytycznych aplikacji".

Wideo
Firma:
Tematyka materiału: ARINC 653, PikeOS, PikeOS Classic, PikeOS for MPU, RTOS, SoC, SYSGO, systemy wbudowane
AUTOR
Źródło
www.sysgo.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"