Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Prostopadłościenne czujniki fotoelektryczne z serii R202 firmy Pepperl+Fuchs: nowy standard do przeładunku materiałów

Article Image
Firma Pepperl+Fuchs oferuje nową rodzinę czujników fotoelektrycznych o konstrukcji prostopadłościennej. Czujniki z czerwoną diodą LED oraz prostą funkcją przełączania, z 2 wyjściami przełączającymi, koncentrują się na kluczowych funkcjach. Prowadzi to do nadzwyczajnej efektywności kosztowej oraz uproszczenia wyboru produktu.

Seria czujników fotoelektrycznych R202 została opracowana z myślą o wymaganiach branży przeładunku materiałów. Przykładowo w technologii przenośników paletowych często muszą być wykrywane palety owinięte folią. Odblaskowa powierzchnia tej folii stanowi wyzwanie na wiele czujników. Czujniki serii R202 posiadają zintegrowane tuleje z litego metalu i pozwalają dzięki adekwatnej stabilności mechanicznej na znaczące momenty dokręcania, porównując z bezpośrednim montażem na obudowie z tworzywa sztucznego. Gwarantuje to niezawodne, w praktyce, trwałe mocowanie dla zastosowań z dziedziny przeładunku materiałów. Połączenie standardowych otworów i szczelin zapewnia elastyczne opcje montażu, zarówno w poziomie, jak i w pionie. Seria R202 sprawdza się również w zastosowaniach, w których wymagane jest napięcie przemienne. Wszystkie warianty czujników mają zasilacz AC/DC o napięciu: 24-240 V, jeżeli jest taki wymóg. W porównaniu z konwencjonalnymi urządzeniami, warianty AC serii R202 są mniejsze. Oznacza to, że można je łatwo integrować w ograniczonej przestrzeni.

Więcej informacji pod adresem: pepperl-fuchs.com

Wideo
Firma: Pepperl+Fuchs
Tematyka materiału: czujniki fotoelektryczne, czujniki retrorefleksyjne, elementy odblaskowe, Pepperl+Fuchs, przemysł, seria R202
AUTOR
Źródło
pepperl-fuchs.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"