Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

BMV080: najmniejszy na świecie czujnik pyłów zawieszonych PM 2.5 firmy Bosch

Article Image
Zaprezentowany na targach CES 2023 czujnik umożliwia szybką detekcję cząsteczek pyłów zawieszonych PM 2.5 w stężeniach do: 1000 µg/m3. Najmniejsza średnica tych cząsteczek powinna wynosić co najmniej 0,5 µm. Dzieje się to przy napięciu zasilania: 1,8-3,3 V. Nowy czujnik jest sterowany poprzez interfejs SPI.

W celu zapewnienia optymalnej pracy w pyłach zawieszonych PM 2.5, czujnik BMV080 musi znajdować się w środowisku o temperaturze: od -10 do 40°C. Czujnik charakteryzuje cechuje rozdzielczość pomiarowa: 1 µg/m3 - przy dokładności: ±10 µg/m3. Do jego zasilania potrzeba nie więcej niż 30 µA prądu. Wyniki pomiarów czujnika są zwracane najwięcej raz na sekundę. Jego rozruch trwa średnio: 1,2 s. Praca czujnika firmy Bosch jest bezgłośna. Nie gromadzi się w nim kurz z wentylatora. BMV080 stosuje unikalne algorytmy dedykowane pomiarom ilości pyłów zawieszonych PM 2.5. Czujnik jest przewidziany m.in. dla stacji monitorujących jakość powietrza, termostatów, głośników, czy przełączników. Rozmiary BMV080 to: 4,2×3,5×3 mm. Czujnik umożliwia dostarczanie jednoznacznych informacji na temat jakości powietrza.

Czujnik BMV080

Jak wyjaśnia dyrektor generalny Bosch Sensortec, Stefan Finkbeiner:

"Opracowany przez nas czujnik pozwala (... ) dostarczać informacje o ilości cząstek stałych w powietrzu, umożliwiając walkę z zanieczyszczeniami wewnątrz oraz na zewnątrz - dla pełnej poprawy samopoczucia i zdrowia ludzi. Jest on zdecydowanie mniejszy od innych rozwiązań, co przekłada się na (...) zupełnie nowy obszar zastosowań."

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2 oraz na materiałach pod zdjęciem.

Pan Stefan Finkbeiner - dyrektor generalny Bosch Sensortec 
DATA SHEET
Wideo
Do pobrania
Download icon Nota katalogowa BMV080
Firma: Bosch
Tematyka materiału: BMV080, Bosch, czujniki pyłów, PM 2.5, pyły, Stefan Finkbeiner
AUTOR
Źródło
bosch-sensortec.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"