Aby zachować adekwatną jakość dźwięku i zminimalizować zużycie płyty testowej "Standard Edition" oraz igły, zalecane jest, by przed każdym użyciem płyty usunąć pył z jej powierzchni zprzy użyciu miękkiej szczotki antystatycznej lub ściereczki. Oprócz tego zalecane jest także oczyszczenie igły przed i po każdym odtworzeniu płyty, a sygnały na jej stronie A i B opisano i pokrótce objaśniono poniżej.
Strona A
- Ścieżka 1 – 20 Hz-20 kHz (log -20 dB)
- Ścieżka 2 – 20 Hz-15 kHz (log -14 dB)
- Ścieżka 3 – 20 Hz-2 kHz (log 0dB)
- Ścieżka 4 – 30 Hz-15kHz (log -14dB VU [step])
Sekcja ścieżek od 1 do 3 uwzględnia serię odpowiedzi częstotliwościowych, które pozwalają i gwarantują sprawdzenie i wykreślenie charakterystyki wkładki gramofonowej. Stosowanie w praktyce różnych poziomów nagrywania pozwala uzyskać inny zakres częstotliwości, a stała, czy też ciągła, maksymalna częstotliwość wysoka limitowana jest przez maszynę, która służy do cięcia winylu. Z kolei niski poziom nagrywania pozwala otrzymać wyższą charakterystykę częstotliwościową, lecz z gorszym stosunkiem "sygnał-szum". W przypadku ostatniej ścieżki występują odpowiedzi oddzielone pauzami - poziom nagrania wynosi 14 dB poniżej poziomu odniesienia. Przy tym pomiarze warto wspomóc się, używając oscyloskopu.
Strona B
Strona B ma gładką powierzchnię, któa pozwala sprawdzić działanie siły przeciwpoślizgowej (antyskating), a także gładki rowek do testowania izolacji ramienia. Użycie szablonu na płycie lub sprawdzenie reakcji ramienia na gładkiej powierzchni pozwala na ustawienie i testowanie systemu przeciwpoślizgowego. Ścieżka Silent Grove pomaga eksperymentować z metodami, które dotyczą izolacji gramofonu, ażeby móc w pełni wykorzystać własny odtwarzacz. W celu uzyskania najlepszych warunków odsłuchu zalecane jest stosowanie słuchawek.
Więcej informacji pod adresem: unitra.com